12:57:13
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Mi az igazság ?
... Elejére 1. lap 
küssszvágócsér
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. március 06. 18:35 | Sorszám: 158
Semmivel NEM ÉRTEK EGYET azokban a dolgokban amiket itt a #154-#157-ig megjelölt hozzászólásokban írni tetszett. Egyrészt TÉNYSZERŰEN SEM IGAZAK(!!!) azoknak a megállapitásának néhánya, amiket írni tetszett, másrészt meg még ha tényszerűen igazak is itt-ott, azoknak a megállapitásainak a tartalma nem értékelhető negatívumként--szerintem legalábbis--amiket Ön valamiféle "főbenjáró bűnnek" vélelmez.
Ettől függetlenűl: Ön azt gondol és úgy gondol, ahogyan Önnek jólesik. Ez engem és környezetemet, pl. az egész magyarországi KÉSZ-t--annak hitünkről vallaott nézeeit-- EGY TAPODTAT SEM RENDITI MEG és egy tapodtat sem befolyásolja.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 15:58 | Sorszám: 157
Drága bácsi, nem figyelt jól dogmatika-órán, vagy éppenséggel farizeus dogmatikát tanult.
Jézustól a farizeusság olyan távol állt, mint Kapernaum Jeruzsálemtől.
A teológusok részéről becsületes dolog, hogy kimutatják önmagukban a farizeusságot.
Akkor pontosan tudják, mit kell magukból kigyomlálniuk ahhoz, hogy visszatérjenek Jézushoz.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 15:48 | Sorszám: 156
Erre később még visszatérünk: Pál apostol súlyosan sáros abban, hogy az Egyházat Jézus tanításától
eltérítette a farizeus irányba.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 15:44 | Sorszám: 155
Ez a szomorú eset vastagon aláhúzza, hogy milyen fontos volna tető alá hozni az unitus teológiát.
Egy igaz hitű iszlám hívőnek, amikor meghallja a kiáltást, hogy „Ya rabbi Yasu!”,
a karja le kellene hulljon, a kezéből a szablyának ki kellene forduljon, és az imént még halálra ítéltet
a keblére kellene ölelje, hogy "testvérem" !
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 15:24 | Sorszám: 154
Az a baj ezekkel a fajta nyilatkozatokkal, hogy a papok így cseszik el a renoméjukat.
Emiatt mondja azt a legkisebb fiam, hogy "a papok hazudnak".
Mert nem az igazságot (Jézus tanítását) hirdetik, hanem a dogmatikát.
Ha az igazság és a dogmatika összeütközésbe kerül, akkor nekik a dogmatikát kell
választaniuk, arra esküdtek fel.
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:47 | Sorszám: 153
Köszönöm szépen.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:38 | Sorszám: 152
Nem apokrif! Saulus ( a későbbi Paulus, azaz Szent Paja) ugyanis farizeus volt a kisázsiai Tarzuszban--meg persze "gebinbe" sátorkészítő kisiparos. Persze az előtt hogy a damaszkuszi úton megtörténtek volna azok a dolgok, amiknek megkölltt történnijök.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:33 | Sorszám: 151
Tökéletessen jaóó' heljen teccik járni. Mi még asztat is megtaníjjuk hogy hova köll szellenteni meg diszkréteni böfögni a fróanszia illem és etikett szerint. Úgyhogy el kéne téríteni Kiskegyedet innét mint egy Boeing 747-est, ha ettül a helytül jobb hellyet teccene akarna méltóztatni.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:32 | Sorszám: 150
Márhogy Szent Pál TAHÓPARASZTKA volt? Na, először hallom. Ez valami apokrif lehet...?
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:05 | Sorszám: 149
Tánc- és illemtanárt keresek. Nem tudom, jó helyen járok?
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:01 | Sorszám: 148
Vigyázzon TAHÓPARASZTKÁM ott a tehénszarba'. Szent Pál is "az" vót basszameg!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 09:17 | Sorszám: 147
Tökre igaza van RK-nak. Maga egy tőrőlmeccett farizeus.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 09:09 | Sorszám: 146
Ráadásul az, amit a #141-ben írtam TAPASZTALAT elsősorban, s nem MENTALITÁS. S ha Jézus ezt "ostorozta" volna--amit nem hinnék--akkor önmagát ostorozta, ami lehet--esetleg--de abban sincs semmi kivetendő.
Harmadrészt ÓSDI dolog a "farizeus" szóval "dorongolni", hisz' a legmodernebb teológia kimutatta: a jó teológusok MIONDANNYIAN FARIZEUSOK EGY PICIT, s ez nagyon jó hogy így van.
Ön is "az" én is, Páter Sajgó S.J. is...és sokan. Mondom: "egy picit". Ez valami olyasmi, hogy a jó gyógyszer kismértékben ORVOSSÁG, nagymértékben persze valóban MÉREG.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 07:25 | Sorszám: 145
Ön ezt mondja, más MÁST.
Én NEM ÖNNEK ADOK IGAZAT, s az én környezetemben sokan nem--akiket becsülök. Sajnos Önt NEM TUDOM becsülni, pedig Isten látja a lelkemet: szeretném.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 07:22 | Sorszám: 144
Pontos kórkép a farizeus lelkivilágról.
Jézus egész életében ezt a mentalitást ostorozta.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 07:21 | Sorszám: 143
"...az Úr Jézus élő egyházat alapított, majd tíz nappal később elküldte a Szentlelket azzal az üzenettel, hogy ő majd bevezet titeket a teljes igazságba. Szent Ágoston azt mondta, nem hinnék a négy szent evangéliumnak sem, ha nem az egyház adná a kezembe. Az élő egyház szerepe tehát vitathatatlan. Általa mutatja meg nekünk az Úr, hogyan kell értelmeznünk a szentírást. A Szentszék eddig huszonegy egyetemes zsinaton foglalkozott az Úr igéjével. A dogmákat újabb és újabb nyelvezettel, kortárs nyelven tudjuk előadni, de azok megváltoztatásáról nem lehet szó."
(Jakubinyi György erdélyi római katolkus érsek legfrissebb nyilatkozatából--a Magyar Kurir-nak)
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 05:28 | Sorszám: 142
Némiképpen indokolja talán az általam itt írottakat annak a 21 kopt keresztény embernek az esete is, akik "ajkukon Jézus Krisztus nevével" mentek a halálba. És akiket az Iszlám Állam végzett ki a 'napokban lefejezés révén, és akiket az Egyház "Subbito Santo" alapon AZONNAL SZENTTÉ avatott. Szóval: Jézus Krisztus--az Abszolut Igazság--nevével az ajkunkon, SZERETET-szellemiségével a szívünkben-lelkünkben nem történhet velünk baj. Még csak "nagyon" nem is tévedhetünk.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 21:39 | Sorszám: 141
Háát ez a dolog attól függ, ki kinek ad hitelt.
Én a "terméssszeti népek lelkiismeretéről" hallottakat inkább a mese-mese-mesketék kategóriájába sorolnám--persze azt is elfogadom, hogy más 'oda meg vissza van értük.
Viszont azt gondolnám: ha valaki "Jézusnak a nevét akár csak hajtogatja is, abból valami jó mindég kisül"! Éppen azért talán mert Ő Isten Fia.
Ez a meggyőződésem abból forrásozik, hogy több atya imaiskolásjába járva és részt kérve ot ebben-abban, mind arra tanitottak: ne nagyon foglalkozzam ima közbe "formai" felszini dolgokkal csak imádkozzam lehetőleg Jézusra és a Bibliára gondolva. S még az sem tragédia, ha közbe' egy jó nő képe ugrik be....majd elmúlik. Szóval a lényeg: Jézust, mint az Abszolút Igazságot sem "átverni" nem lehet, sem Neki keveset adni nem lehet mert Ő olyannira jó és irgalmas. Fölültekint a mi gyengeségeinken és gyarlóságainkon.
Nekem egyrész EZT tanították, másrészt megtapasztaltam, hogy a dolog igaz, és IGY igaz.
Lényeg szerinem: Jézus nem lacafacázik azon, hogy letérdelek-e vagy sem vagy csúnyán beszélek-e vagy sem. Ha látja, hogy én őszintén jó akarok lenni, akkor végtelen irgalmával ÁTNÉZ GYARLÓSÁGAIMON és LESIMITJA HOMLOKOM VEREJTÉKÉT. Megtapasztaltam.
Persze vélekedhet más másképp... megengedem. DE nekem EZ, a fenti "jött be" a végtelen igazságról Jézusról.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 19:59 | Sorszám: 140
Én azt olvastam Halász Lajos atya önéletírásában, hogy a természeti
népek lelkiismeretébe is bele van írva az igazság. Csak nem tudják az igazság nevét.
Jobban bele van írva, mint sokaknak, akik Jézusnak csak a nevét hajtogatják, de az igazságtól eltávolodnak.
küssszvágócsér
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. március 05. 16:28 | Sorszám: 139
Természetesen.
Abban--azt hiszem--már korábban egyetértettünk, hogy a legfőbb és abszolút IGAZSÁG maga JÉZUS KRISZTUS.
Az Ő élete, az Ő SZAVA-TANITÁSA és az Ő Mai Jelenléte a MA VILÁGÁBAN is. Mert Ő az Alfa és az Ómega.
Ezért nem tudom integrálni az ateizmust vagy a buddhizmust vagy az iszlámot az IGAZSÁGBA=Jézusba, mert ezek, a fenti gondolati rendszerek ha nem is negligálják teljesen AZ ÉLŐ JÉZUST, de nem a MEGFELELŐ HELYRE TESZIK. Mert nekem Jézus nem egy nagyszerű tanitó a sok nagyszerű tanitó, igehirdető és igazmondó próféta között, hanem Ő a Szentháromságos Isten MÁSODIK ISTENI SZEMÉLY-e akit az Első Személy az ATYA küldött.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 14:04 | Sorszám: 138
Akkor most már beszélgethetünk az igazságról ?
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 13:22 | Sorszám: 137
Elnézést, EZ NINCS IGY, ahogy most legutóbb leíram. Az viszont úgy van, hogy az elsőként elküdött h.sz.-om KIEGÉSZITÉST igényelt.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 13:20 | Sorszám: 136
Nem "fosom" a "szót", de amit leirtam az első h.sz.-omat, azután-- nekem AZUTÁN-- jött az Ön választ igénylő válasza. S nem azért írtam MÉG, mert minenáron beszélni akarnék.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 12:45 | Sorszám: 135
Az előbb már annyiban maradt. Akkor most minek fossa még mindig a szót ?
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 12:39 | Sorszám: 134
Mellesleg: a szellemi terrorista mindent megtehet, EZÉRT TERRORISTA. Ön mint terrorista, nyilván önhatalmúlag oda teszi az irásaimat ahova akarja.Ezt tette eddig is, ez számomra nem nóvum.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...