09:15:54
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Mi az igazság ?
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. február 13. 21:44 | Sorszám: 18
"Dehát vallási ügyekbe nem avatkozhatott be, így nem tehetett mást, mint amit."

Nos, ennek egyszer s mindenkorra véget kell vetni: hogy a "vallásom tiltja/parancsolja, hogy ezt vagy azt tegyem/ne tegyem"
érvelésnek előnye legyen az igazsággal szemben.

Példa:
Idézet:
Ha meghallgatjátok ezeket a parancsokat, és teljesítitek és követitek őket, az Úr, a te Istened megtartja szövetségét és szeretetét, amire esküdött atyáidnak.
Szeretni fog, megáld és megsokasít. Megáldja méhed gyümölcsét, földed termését, gabonádat, borodat, olajodat, tehened borját, nyájad szaporulatát azon a földön, amelyre megesküdött atyáidnak, hogy neked adja.
Minden más nép előtt áldott leszel: nem lesz terméketlen körödben sem férfi, sem nő, sőt még jószág sem.
Az Úr minden betegséget távol tart tőled, s nem sújt azokkal a szörnyű egyiptomi csapásokkal, amelyeket ismersz, hanem gyűlölőidet sújtja velük.
Minden népet, amelyet az Úr, a te Istened kiszolgáltat neked, pusztíts el!

(MTörv 7,12-16.)

Tessééék ??
A "szent" írás parancsa szerint a törvénytisztelő zsidónak el kell pusztítania az összes többi népet ???
Engedtessék meg nekem, hogy ne tiszteljem az effajta "vallási érzékenység"-et ...
mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. február 13. 21:12 | Sorszám: 15
Úgy gondolom, azt a következtetést szűrte le: Jézus egy ártalmatlan megszállott, aki valamiért leprás a zsidók szemében. Azt nem tudta felfogni római ésszel, hogy miért, egy lehetetlen provinciális vallás egy idétlen előírásának megsértése biztosan nevetséges indoknak tűnt előtte. Dehát vallási ügyekbe nem avatkozhatott be, így nem tehetett mást, mint amit.
mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. február 13. 21:08 | Sorszám: 14
Amennyit tudni lehet róla: kíváncsi ember volt. És az ilyenek viszik előre a világot. Jézus kikérdezése szemlátomást valódi kíváncsiságból történt, Pilátus tudni akarta, mi a fene történik itt, mert annyi biztos, hogy valami érdekes.
Az persze más kérdés, hogy megértette-e, hogy Jézus más mint a többi próféta. Persze, jut eszembe, mi sem tudhatjuk, hogy valóban más volt-e.....
És hát lássuk be: egy emberélet, a birodalom egyik tartományának békéjével szemben, nem volt nehéz döntés.
mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. február 13. 21:05 | Sorszám: 13
Egyáltalán tudomány?
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. február 13. 21:04 | Sorszám: 12
Pilátus tragédiája: hivatalnok-sors.
Őneki "személy szerint" semmi baja nem volt Jézussal, dehát "a szabály az szabály" ...
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. február 13. 21:02 | Sorszám: 11
Hát igen: a Bibliakritika nem könnyű tudomány !
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. február 13. 20:59 | Sorszám: 10
Pilátus nem volt hülye, és ebből a párbeszédből is látszik, hogy gonosz sem volt.
A kérdése igazi telitalálat. Szerintem arra céloz, hogy miféle igazság követelhet ekkora áldozatot? És kinek az igazsága? hisz ahány ember, annyi igazság.
Később, a vallásháborúk bebizonyították, hogy nagyon is igaza volt. Mikor ugyanannak az istennek a nevében öldösték egymást a népek szorgalmasan, na az tetszett volna Pilátusnak, és annyit mondott volna csak: q.e.d.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 13. 20:55 | Sorszám: 9
Bizonyos, hogy Jézus nem mondott ilyet. Ezt csak a zevangelisták adták utólag a szájába, hogy metafizikusabb legyen a dolog.
Legalábbis szerintem. De, ugye, én nem vagyok teológus.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 13. 20:51 | Sorszám: 8
Ja, tényleg. Így teljesen rendben.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 13. 20:50 | Sorszám: 7
Múlt vasárnap az ebédnél is szóba került a közös igazság (az unió) kérdése.
Mire az egyik családtag ilyet szól, hogy "Mert a papok hazudnak".
Azt nem volt alkalmam azóta megkérdezni, hogy idézőjellel vagy anélkül mondta-e ?
És ha idézőjellel mondta, akkor úgy gondolta-e hogy az én gondolatomat mondta ki ?
Mert azért ez így túlzás.
Mert előszöris a pap nem a saját véleményét mondja.
Hanem azt mondja, hogy az adott kérdésről mit tanít a dogmatika.
Az viszont kétségtelen, hogy ha a dogmatikában tévedés van, akkor a szószékről
elhangozhatnak tévtanítások.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 13. 20:40 | Sorszám: 6
Nem hiszem. Túlbonyolítod, misztifikálod. Nagyon is világos, érthető.
"Rajtam keresztül, általam ismerheted meg az élet értelmét!"
A prófétaképző első évfolyamán tanítják, a "Mega-egó" tantárgy keretében.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 13. 20:35 | Sorszám: 5
Mi tagadás: rejtélyes szavak !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 13. 20:32 | Sorszám: 4
Vagyis az igazság nem valami, hanem valaki !

Na az még hagyján, de az út is?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 13. 19:53 | Sorszám: 3
Ha X. és Y. vitatkoznak és ugyanarra a kérdésre X. azt válaszolja, hogy "A", Y. pedig azt, hogy "B",
akkor 4 eset lehetséges:
1) - X. igazat mond, Y. téved.
2) - Y. igazat mond, X. téved.
3) - X. is és Y. is téved.
4) - X. is és Y. is igazat mond, de más nyelven beszélnek !

A 4)-es eshetőségről a hitvitázók hajlamosak elfelejtkezni, pedig kiváló oldószer a viták udvarias és
fájdalommentes rendezésére !

(V.ö.: Magyar Unitus Teológiai Intézet ! ...)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 13. 19:38 | Sorszám: 2
Szent Ágoston örök érvényű megállapítása:
Idézet:
Igazság egy van és ez az igazság közös.
A tévedések a sajátjaink.

Szent Ágoston vallomásai, Tizenkettedik könyv, XXV. fejezet
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. február 13. 18:52 | Sorszám: 1
A másik, rendkívül furcsa mondat:
Idézet:
"Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet"

(Jn 14,6)

... Vagyis az igazság nem valami, hanem valaki !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 13. 18:38 | Sorszám: 0
Hogy ez mennyire nem könnyű kérdés, annak érzékeltetésére álljon itt a Biblia talán
legfurcsább története: Jézus és Pilátus párbeszéde (Jn 18,33-38):
Idézet:
Pilátus visszament a helytartóságra, maga elé hívatta Jézust, és megkérdezte tőle: "Te vagy a zsidók királya?"
Jézus ezt felelte: "Magadtól mondod ezt vagy mások mondták neked rólam?"
"Hát zsidó vagyok én? - tört ki Pilátus. - Saját néped és a főpapok adtak kezemre. Mit tettél?"
Jézus így válaszolt: "Az én országom nem ebből a világból való. Ha ebből a világból volna országom, harcra kelnének szolgáim, hogy ne kerüljek a zsidók kezére. De az én országom nem innen való."
Pilátus közbeszólt: "Tehát király vagy?" "Te mondod, hogy király vagyok - mondta Jézus. - Arra születtem, s azért jöttem a világba, hogy tanúságot tegyek az igazságról. Aki az igazságból való, hallgat szavamra."
Pilátus ezt mondta: "Mi az igazság?"

... És a történet itt, ezzel a kérdéssel ér véget !
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...