13:37:15
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Valóságtisztítás
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 29. 09:21 | Sorszám: 11

küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 29. 09:12 | Sorszám: 10
Már csak azért is így van ez, s nem másképpen, mert a TEREMTETT VILÁGNAK, mint a VALÓSÁG egy részének MIKÉNTISÉGÉRŐL az emberek jelentősebbik részének számára bizonyos HALOVÁNY SEGÉDFOGALMAK, mint nagyjából ismertek--igenis vannak. Másrészt az is igaz, hogy azok a gondolkodó embertársaink, akik az Isteni Valóság megismerésben leginkább "élen" járnak, nos ők sem ismerik, mert nem is ismerhetik e valóságot meg--teljes mélységében és részleteiben.
Hanem csak approximative: ahogyan a matematikában mondjuk: JÓ KÖZELITÉSSEL. És akkor még nem zárhatjuk ki az erről való tévedés lehetőségét sem--ami szintén része e valóságnak.
A teremtett világot nem véletlenűl neveztük egyébiránt a VALÓSÁG RÉSZÉNEK, mert van ám a valóságnak olyan része is, amelyik nem teremtett: ezt a részt ISTEN-nek nevezi az emberi nyelv. Az ezen a területen végzendő ismeret-elmélyités is része a-- leegyszerűsítő fogalommegjelölésű-- valóságtisztításnak, amit pontosabb fogalom-megjelöléssel nevezhetünk a VALÓSÁGRÓL MEGSZEREZHETŐ ISMERETEINK TÖKÉLETESITÉSÉNEK inkább.
A föntiekben vázolt okok azok, amelyek miatt az egzakt tudományok hivatásos (és nem hivatásos) művelőinek a "hajuk szála az égnek áll" amikor pl. a teológiában olyan fogalom-, és szóhasználattal találkoznak pl.:, hogy "valamiképpen", "közelítőleg", "nagyjából-egészében" és ilyenek. És a saját szempontjukból nézvést igazuk is van, mert ők csak aaaz amolyan "FORSCHRIFTOS" nyelvezethez szoktak hozzá. Pl. R.K. azt mondja: " vagy fekete valami vagy fehér". "Vagy 1 valami vagy 3, de ami 3, az semmiképpen sem lehet 1, és forditva sem--szerintük". Dehát ugye tudjuk: A FEHÉR A LEGÖSSZETETTEBB SZIN, melyybenm sok szin benne van! Másrészt a jég is H2O, a gőz is H2O és a FOLYÓVIZ is H2O! És igy mindjárt 3=1!!! No ezért nem hülyeség a "valóságtisztitás"!
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 24. 20:12 | Sorszám: 9

küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 24. 19:37 | Sorszám: 8
A VALÓSÁGTISZTITÁS életfogytig tartó feladat sőt: küldetés.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 08. 14:24 | Sorszám: 7
Ja, és kérdezem: a valóságtisztítással hogy állsz?
Írd nagybetűvel, úgy nyilván lesz értelme.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 08. 14:21 | Sorszám: 6
Há', nem is célszerű neked semmit sem írnom...
Még azt a keveset sem érted meg amit kifejezetten neked írok.

mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 08. 12:38 | Sorszám: 5
Azt hittem, 2015 valami más stílust fog hozni. Lehet hogy tévedtem?
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. január 08. 12:25 | Sorszám: 4
Hogy mi létezik és mi nem azt ÉN--és csak ÉN--mondom meg.Ön legföljebb tehet egy szivességet nekem--ha nagyon szépen megkér.MERT ÖN EGY SENKI, aki csak másolgatni tud össze vissza,mást nem!Hisz' nincs--nem is volt soha-- egy önálló mondata...
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 08. 08:42 | Sorszám: 3
Á, ez (is) csak egy nemlétező szó, úgy mint a valóságtisztítás. :-D
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. január 08. 05:29 | Sorszám: 2
Istennek hála érte.
közli:
"A VÉNSÉG"
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 07. 19:41 | Sorszám: 1
valóságszennyezés
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. január 07. 06:10 | Sorszám: 0
http://mandiner.blog.hu/2011/06/06/az_inkvizicio_vedelmeben
http://mandiner.blog.hu/2011/06/10/a_spanyol_es_a_romai_inkvizicio
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...