18:47:46
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Családhit
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. január 11. 12:34 | Sorszám: 56
A Nyugati-Mátra is jó. Mondjuk Fallóskúton már van egy Szent Remete.
schlempe
Olvasta: 12 | Válasz | 2016. január 10. 20:11 | Sorszám: 55
Assztat lehet. De akkó minek remetéskedne...Bulizó remeték nemigen vagynak.
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. január 10. 16:41 | Sorszám: 54
Ha a Pilist ellepik a kirándulók, majd berándulok a kiürült Budapestre !
dejszen
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. január 10. 16:29 | Sorszám: 53
A Bükk és a Zemplén /a legszebb hegységünk/ nagyon kiesnek, nem tudok "beugrani" Pestre egy kicsit bulizni.
schlempe
Olvasta: 12 | Válasz | 2016. január 10. 08:17 | Sorszám: 52
Túltelitett, fárasztóan "agyonkirándult" mind a Pilis mind a Börzsöny.
Úgyhogy én inkább a Bükköt, de méginkább a Zempléni hegyek erdőségeit választanám. De leginkább a Cserehátot vagy a Gömör-Szepesi érchegységet. Ottan nem zavarják meg PLÜSSMACIKKAL az imát elkényeztetett pesti kisgyerekek, mert vannak igazi macik is.Igaz, ők most alszanak barlangocskáukban.
Rendes Kis
Olvasta: 12 | Válasz | 2016. január 09. 14:53 | Sorszám: 51
dejszen
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. január 09. 12:44 | Sorszám: 50
Idézet:
elmegyek remetének


A Pilist ajánlom / a Börzsönyt már lefoglaltam magamnak/.

Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. január 08. 21:37 | Sorszám: 49
Jól tűrik !
Pedig a vő-jelöltemnek fölszentelt pap testvére is van.
De szemrebbenés nélkül végighallgatta, amint a Szentháromságról szóló tanaimat fejtegettem.
És utána tök komolyan visszakérdezett, hogy jól érti-e, hogy meg akarom kérdőjelezni a niceai zsinat határozatait ?
Mondom: mért is ne ?

Ezzel együtt, nekem is megfordult a fejemben, hogy fölajánlom nekik a lemondásomat ...
... Ha bizalmat szavaznak, hivatalban maradok, ha nem - elmegyek remetének !


dejszen
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. január 08. 20:19 | Sorszám: 48


Tart még a "hivatalod"? vagy kitették a szűröd?

schlempe
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. január 04. 11:36 | Sorszám: 47
Pedig az apa, a férj a CSALÁDFŐ--ez már így volt az ószövetségi népeknél is. Úgyhogy a "boldog emlékezetű plébános úr nagyon helyesen tanította". Ez tehát nagyon helyes még akkor is, ha pl. a zsidók ezt a "családfős-dit" egy kissé--hogyismondjam--"túlzásba viszik".
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. január 02. 15:43 | Sorszám: 46
Nem !
Valódi ebédet költöttem el a családommal, és közben az igazságot fejtegettem
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2016. január 02. 15:14 | Sorszám: 45
Mi a jófene?!?
Tán celebráltál valami mise-mesét?
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2016. január 02. 11:48 | Sorszám: 44
A családfő a család papja.
Ezt nem én találtam ki, ezt áldott emlékű plébánosunk (még a múlt évezredben) nekünk így
tanította.
Mondhatnám, ez a "létező" egyház hivatalos tanítása.
Csak ezt a tanítást nem vesszük komolyan (ez is a kognitív disszonancia egyik megnyilvánulása).
Én sem vettem komolyan - tegnapig.
Tegnap hivatalba léptem.
menta
Olvasta: 5 | Válasz | 2015. május 02. 22:04 | Sorszám: 43
Mint a gyermek anyja ölén,
mint a kisgyermek, olyan most a lelkem.


Uram, nem fuvalkodik fel szívem,
és nem néz magasra szemem,
nem járok nagy dolgok után,
erőmet meghaladó csodák után,

hanem megnyugtattam
és elcsöndesítettem lelkemet.
Mint a gyermek anyja ölén,
mint a kisgyermek, olyan most a lelkem.

Rendes Kis
Olvasta: 5 | Válasz | 2015. január 02. 20:02 | Sorszám: 42
Szabadság és rend: a narratív sémák variációja a Biblia családtörténeteiben
Bánki Éva - ÚjNautilus
„Anna, miért sírsz, és miért nem eszel? Miért vagy úgy elkeseredve? Nem érek én többet neked tíz fiúnál?[1]”
(1Sám 1, 1.8) Sámuel édesapjának, Elkánának ez a...
... http://ujnautilus.info/szabadsag-es-rend-narrativ-semak
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. november 19. 20:58 | Sorszám: 41
Nem kell püspöknek, papnak vagy szerzetesnek lennünk ahhoz, hogy szentek legyünk. Sokszor az a kísértés ér bennünket,
hogy a szentség csak azok számára lehetséges, akik el tudnak szakadni a mindennapi teendőktől, hogy kizárólagosan az
imádságnak szenteljék magukat. De ez nem így van! Valaki azt gondolhatja, hogy a szentséghez be kell csukni a szemünket
és szenteskedő arcot kell vágni… De nem! Ez nem szentség!” – szögezte le a pápa a szerdai általános kihallgatáson. „Az
életszentség valami egészen nagyobb, mélyebb dolog, amit az Úr ad. Sőt, éppen a mindennapok elfoglaltságai közepette
kapunk meghívást az életszentségre, a szeretet és a keresztény tanúságtétel által. Mindenki a saját körülményei közt és
saját életállapotában találja meg azt.

De te egy felszentelt személy vagy? Légy hát szent, örömmel megélve az önátadásodat. Házas vagy?” – kérdezte tovább
a pápa. Légy szent, miközben szeretettel törődsz a házastársaddal! Nőtlen keresztény vagy? Légy szent, miközben becsülettel
és szakmaisággal végzed a munkádat és az idődet a testvérek szolgálatára fordítod!”. „Igen, atyám, de én egy gyárban
dolgozom.., de én könyvelő vagyok és örökké számokkal bíbelődöm és itt nem lehet szentté lenni!” De igen, lehet, ott is,
ahol éppen dolgozol, Isten megadja a kegyelmet, hogy szentté válj! Minden helyen lehet szentté lenni, vagyis megnyílni
a kegyelem előtt”. Szülő vagy nagyszülő vagy? Légy szent és tanítsd szenvedéllyel a gyerekeid vagy unokáid, hogy megismerjék
és kövessék Jézust”. Katekéta vagy, nevelő vagy önkéntes? Légy szent, miközben Isten szeretetének látható jele leszel!
Minden életállapot életszentségre vezet! Otthon, az úton, az egyházban és minden élethelyzetben megnyílik az út az
életszentség felé. Ne bátortalanodjatok el ezen az úton haladni! Isten tényleg megadja a kegyelmét. Csak azt az egyetlen
dolgot kéri tőlünk, hogy legyünk közösségben vele és álljunk a testvéreink szolgálatában”.
... www.facebook.com/pages/Vatik%C3%A1ni-R%C3%A1di%C3%B3-Magyar-m%C5%B1sor/524505 ...
rintintin
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. november 03. 05:31 | Sorszám: 40
"..Persze, igaz: nem vagyunk tökéletesek."
EZ A LÉNYEG, DE HOZZÁTESZEM: KOMOLYAN KELL(!) VENNÜNK A FÖNTI MEGÁLLAPITÁS TARTALMÁT, S NEM CSAK ÚGY TESSÉK-LÁSSÉK 3ELENGEDNI EZT A FÜLÜNK MELLETT, MERT "EZ" NAGYON LÉNYEGES.
A többi, amit ideskribált: ÜRES-OLCSÓ FECSEGÉS-LOCSOGÁS!
rintintin
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. november 03. 05:27 | Sorszám: 39
"..A tökéletlenség egészen más tészta."
NEM MÁS TÉSZTA!
Ha ÉN(!) beszélek valamiről, ÉN(!) mondom meg, mit jelent "az", amit mondani óhajtok.
A "tökéletlenség" IGENIS EZ(!) a "tészta", amiről beszélek.
Rendes Kis
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. november 02. 19:26 | Sorszám: 38
Aham, szóval nem hülye, csak hülyéskedik.
Az egy fokkal jobb, de azért ilyesmivel nem illik viccelni.
Amikor hülyéskedtünk, gyerekek, a nagymamám korholt minket, hogy: vigyázz, mert úgy maradsz !
A tökéletlenség egészen más tészta.
Persze, igaz: nem vagyunk tökéletesek.
De a hibáink többnyire mulasztás-jellegűek: hogy nem használjuk eléggé alaposan és körültekintően
Isten-adta képességeinket: a szívünket és az eszünket.
rintintin
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. november 02. 18:27 | Sorszám: 37
1.) Soha nem kértem azt, hogy Ön engem--úgymond--"komolyan vegyen".Úgy "vesz", ahogyan Önnek jólesik.Nekem ölég ha a közvetlen környezeteim, a csalásom, a barátaim "komolyan vesznek".Meg persze én is sajátmagamat.Egyrészt.
2.) Másrészt nem(!) Istenkáromlás az ha az ember észrevételezi egyik-másik SAJÁT "gyengéjét" IS(!), nemcsak a másét, éppen az Ön által is fölemlegetett szabadakarat jegyében--hiszen Ördög-Sátán-Gonoszlélek is van, aki tökéletlenségünket-hülyeségünket ádáz-élveteg szemmel nézi sőt akarja.Szóval "rájátszik" arra hogy LEGYÜNK HÜLYÉK.És mi valamennyire valamiben vagyunk is! Ön is én is mindannyian. AKI EZT NEM ISMERI FÖL ÉS EL: TÖKFEJ!
3.) Úgyhogy MINDANNYIAN TÖKÉLETELENEK vagyunk vagy szakszóval GYARLÓK.( ennek népiesch szlengben megfogalmazott kifejezése az, hogy: "mindannyian hülyék vagyunk"--valamiben valamennyire)Még Maga Jézus Krisztus is "vért könnyezve" imádkozott átérezve sajátmaga BIZONYOSFOKÚ gyengeségét--a Getsemane kertbeN."ATYÁM HA LEHET MÚLJON EL TŐLEM E KEHYELY"--A "SZENVEDÉS KELYHE", HOLOTT ÉPP EZÉRT: A MEGVÁLTÓ SZENVEDÉSÉRT VÁLALTA AZT A MEGVÁLTÁSKÜLDETÉST, AMIT AZ ATYA KIJELÖLT SZÁMÁRA: ÉPP EZÉRT JÖTT KÖZÉNK!
Rendes Kis
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. november 02. 16:19 | Sorszám: 36
Gondolkoztam ezen, és arra jutottam, hogy vissza kell vonnom a hozzájárulásomat ahhoz,
hogy sajátmagát hülyének tartsa.
Két okból is.
Egyrészt, mert ez 22-es csapdája volna: aki sajátmagát hülyének tartja, annak a véleményét
nem lehet komolyan venni.
Másrészt, mert ez Isten-káromlás volna: Ő a saját képmására teremtett minket, tehát akkor
magunkkal együtt Őt is lehülyéznénk.
rintintin
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. november 02. 14:21 | Sorszám: 35
Óhaját akceptálom
, de ettől még Ön is "az" és úgy "az" ahogyan megállapitottam volt.
Vulgármaterialista--aki ateista-materialista mivoltának ráadásul tudatában
sincs-- szektás, aki ráadásul azt hiszi, hogy ő szarja a spanyolviaszkot.
De ez utóbbi a pöffeteg-hólyag szektások mindjének alaphülyesége
.
Punktum.
Rendes Kis
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. november 02. 13:49 | Sorszám: 34
Drága bácsi, ha nagyon akarja, akkor az Ön fejének hülyeségébe kénytelen-kelletlen
belenyugszom, de engem, legyen szíves, hagyjon ki belőle.
rintintin
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. november 02. 12:38 | Sorszám: 33
"..Ne általánosítsunk, drága bácsi: az én fejem nem hülye."
NEM ÁLTALÁNOSITOK: AZ ÖN FEJE IGENIS HÜLYE! ÉS AZ ENYÉM IS "AZ", ÉS E TEKINTETBEN MINDŐNKÉ IGENIS "AZ"--BIZONYOS, NEM IS KIS MÉRTÉKBEN! HA "EZT" NEM FOGJA FÖL AKKOR EGY ÁRNYALATTAL IAZ ÖN FEJE IGENIS MÉGHÜLYÉBB, MINT AZ ÁTLAG!!!
És ez messze nem "általánositás" hanem IGAZI IGAZSÁG.
Rendes Kis
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. november 02. 11:25 | Sorszám: 32
Ne általánosítsunk, drága bácsi: az én fejem nem hülye.
Önt is fáradhatatlanul próbálom lebeszélni arról, hogy hülyének higgye magát.
A józan ész Istennek a csodálatos ajándéka, ne dobjuk a sutba, hanem használjuk.
Semmi okunk rá, hogy önkényúr-Istenben higgyünk.
Hála Istennek, a mindennapi tapasztalatunk - az Öné is - azt támasztja alá, hogy Isten
nem exaltált önkényúr, aki csakúgy semmibeveszi a maga által alkotott törvényeket.
Vannak varázsló-Istenről szóló mesebeszédek, mesekönyvek, de semmi okunk rá, hogy
ezeknek hitelt adjunk.
Igen, ismerem azokat a próbálkozásokat, hogy a féléves gyermekek autóbaleseteit
Isten-ellenérvként próbálják fölhasználni.
Hibás gondolkodás.
Isten jó és nem AKARJA, pusztán MEGENGEDI a rosszat.
A rossz a mi szabad akaratunknak a következménye: az autóvezető nem ellenőrzi az
autójának a műszaki állapotát és a saját egészségi állapotát, a féléves gyermek szüleje
elengedi a féléves gyermek kezét, satöbbi, satöbbi: nem kell ezekbe a balesetekbe Istent
belekeverni.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...