20:09:53
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Szent
... Elejére 1. lap 
Békáscity
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 05. 11:42 | Sorszám: 8
Hortobágyi Cirill
14 órája · szerkesztve ·
Tájékoztatás a Szent Márton-év pannonhalmi programjairól
http://www.magyarkurir.hu/…/bemutattak-pannonhalmi-szent-ma…
(védőszentem - ha valaki megy kocsival szívesen betársulnék !)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. április 23. 22:57 | Sorszám: 7
Örményországban szentté avatták a népirtás 1,5 millió áldozatát
Szentté avatták csütörtök délután az 1915-17-es örmény népirtás 1,5 millió áldozatát
az örmény egyház székhelyén, a Jerevántól mintegy 20 kilométerre...
... http://erdely.ma/hitvilag.php?id=185212&cim=ormenyorszagban_szentte_avattak_a ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 13. 13:04 | Sorszám: 6
Térden állva fogadták Márkusz Viktor holttestét
Március 12-én szállították haza, Verbőcre a legutóbbi kárpátaljai áldozat holttestét
– adta hírül a panorama-mukachevo.

A szovjet éra legvégén az NDK-ban szakácsként szolgált Márkusz Viktor a 128-as
munkácsi dandárral együtt szintén a kelet-ukrán front legforróbb pontjára került,
Debalcevóba. Február 17-én szakadt meg vele a kapcsolat. Felesége, Anita elmondása
szerint: csak annyit közöltek, nem tudnak róla, hogy a férje fogságba esett volna.
... http://karpathir.com/?p=27479
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 03. 07:17 | Sorszám: 5
Válasz a terrorra: szentté avatták a 21 lefejezett kopt keresztényt

Miközben a Fehér Ház is csak „egyiptomi állampolgárnak” nevezte a nemrég hite miatt
lefejezett 21 egyiptomi keresztényt, egyházuk most különleges választ adott a terrorra:
azonnal szentté avatta a vértanúkat.


És akkor a Charlie Hebdoról szóló hír után nézzük az érem másik, nem kevésbé véres oldalát.
Keresztény közösségek világszerte szóvá teszik, hogy a nemzetközi közvélemény, bár
természetesen elítéli a tettet, korántsem indít az eset súlyához méltó szolidaritási akciókat a
nemrég hite miatt lefejezett 21 egyiptomi vendégmunkás halála miatt. Sőt a híradásokban
nemigen jelenik meg, hogy a Líbiában dolgozó kopt vendégmunkásokat az Iszlám Állam
terroristái azért végezték ki, mert nem voltak hajlandók felvenni a muszlim vallást; még a
Fehér Ház közleménye is mindössze „egyiptomi állampolgárok”-ról tesz említést, elhallgatva az
eset hitvalló vonatkozását.

A mártíriumot az elhunytak egyháza az emberi létezés egyik legmagasabb fokának tartja,
ezért a napokban a kopt ortodox pátriárka, II. Tawadros bejelentette: a 21 férfi nevét
beiktatják a vértanúk névsorába, és a jövőben a kopt naptár február 15-én emlékezik meg
róluk; ez a folyamat megfelel a latin egyház szentté avatásának. A gizehi kopt katolikus
püspök, Anba Antonios Aziz Mina emlékeztetett: a vértanúk Jézus Krisztus nevével az ajkukon
mentek a halálba: „Ezt a győzelmet egyetlen hóhér sem veheti el tőlük. A kivégzésükről készült
videó egy vérfagyasztóan megrendezett jelenet volt, amely rémületet akart kelteni. És mégis,
az ördögi szülemény és véres szörnyűség látni engedi, ahogy néhány vértanú barbár kivégzése
pillanatában Jézus Krisztus Urunk nevét ismétli. Jézus neve volt az utolsó, amely elhagyta
ajkukat. Mint az első vértanúk, akik a szenvedésben rábízták magukat az Úrra, aki várta őket.
És így ünnepelték meg győzelmüket, amit senki nem vehet el tőlük.”

A most szentté avatott koptok mártíriumát több internetes képi ábrázolás is megörökítette,
köztük az alábbi kettő érdemes leginkább a figyelemre: http://valasz.hu/vilag/valasz-a-terrorra-szentte-avattak-a-21-lefejezett-egyi ...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 02. 10:17 | Sorszám: 4
Ez megnyugtató.
Valóban, most hogy beszélünk róla, beugrik nekem a római Santa Prassede
templom mozaikján látott aureola quadrata:

ami azt jelzi, hogy a képen ábrázolt szent a kép készítésekor még élt.
Csak későbbi századok negatív vívmánya, hogy a szentüléshez meg kell halni ...
mackó
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 01. 14:46 | Sorszám: 3
Nem feltétlenül. Megdicsőülni halál nélkül is lehet, nem kizáró.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 01. 14:41 | Sorszám: 2
Ezexerint a megdicsőülés is lemenéssel, meghalással jár !
mackó
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 01. 14:24 | Sorszám: 1
Én a "szent" szavunkat inkább a Nap aznapi megdicsőülésével hoznám párhuzamba, aminek a végső értelmezése, hogy lement.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 01. 14:14 | Sorszám: 0
A napszentület azt jelenti, hogy lemegy a nap.
Ebből a szent azt jelenti, hogy lement, meghalt.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...