20:55:43
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: ateista maradok
... Elejére 1. lap 
jojoba
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 27. 20:01 | Sorszám: 103
Na figyuzzte színes, szimmetrikus pacni, most az ajkadra estél, de nagyon!

Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 27. 10:43 | Sorszám: 102
Erre én már évekkel ezelőtt rájöttem, hogy az ateisták valójában az Ate nevű istent imádják !
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 27. 07:45 | Sorszám: 101
Professzor dr.Werner Gitt szerdán bebizonyitotta--expressis verbis--az előadásában, hogy: ATEIZMUS MINT OLYAN VALÓJÁBAN NINCS! És nem is volt soha.Csak néhény politikus hajlamú ember sszerette volna hogy legyen---egy ideig.És persze kierőszakolta azt, hogy legyenek emberek, akik visszaszajkózzák az erőszakos politikusok ilyetén tévképzetét.
mandala
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. szeptember 27. 01:08 | Sorszám: 100
szeretnéd
jojoba
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 26. 20:29 | Sorszám: 99
Még bevezetik az Ateista büszkeség napját!
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 26. 13:47 | Sorszám: 98
Megsúgom: ilyen már volt.
Amikor általános oskolás voltam, minden VASÁRNAP ú.n. MATINÉ-kat kellett rendezniök az iskolában az éppen ügyeletes tanároknak.Pontosan és egyidejűleg a DIÁKMISÉVEL ill. a DIÁK ISTENTISZTELETTEL.Ez, "ki volt adva" a városban a Városi Tanács Oktatási Osztálya részéről minden általános iskolai iskolaigazgatónak.Ezeken a MATINÉ-kon mesefilmvetitések, irodalmi-verselőprogramok, kisebbeknek egyszerű MESÉLÉS volt kötelezően napirenden vasárnap délelőtt 9-től 12-ig.És ki volt adva az éppen ügyeletes tanároknak, hogy pontosan írják össze azoknak a gyerekeknek a nevét, akik ott voltak a MATINÉ-n és persze regisztrálják, ki nem volt ott.
Mindezt a tanitók-tanárok többnyire CINKOS MÓDON hajtották végre minden gyerek vagy majdf' minden gyerek nevét "beírva", lévén hogy 90%-ok vallásos volt, tehát nem akart rosszat a gyerekeknek.És pláne azért nem,mert legtöbbször a JÓTANULÓK--pl. én is--nem mentek az iskolai MATINÉ-kra, s mentünk inkább...a templomba.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 26. 11:15 | Sorszám: 97
Ez egy istentelen marhaság.....
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 26. 10:58 | Sorszám: 96
Hááigeen! Emmán' csak így megyen.....
jojoba
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 26. 10:19 | Sorszám: 95
Idézet:
Első hazai összejövetelére készül a két humorista alapította Sunday Assembly, egy nemzetközi ateista egyházmozgalom


http://www.origo.hu/itthon/20140926-istentelen-gyulekezet-szervezodik-budapes ...
hümér
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 25. 06:08 | Sorszám: 94
háppersze, és szembe' az a két fénypont sem egy mozdony ám az alagútban, hanem két független motoros ...
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 24. 23:08 | Sorszám: 93
NEM KIABÁLT SEMMIKOR SENKI.A BRAUNSCHWEIGBŐL JÖTT PROFESSZOR SEM ÉS MÁS SEM.
hümér
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 24. 20:10 | Sorszám: 92
"informatika--és a keresztény hit összefüggései"

na, ez tényleg érdekes lehet
pláne magas szinvonalon, és kiabálva
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 24. 17:57 | Sorszám: 91
Ma délelőtt egy fantasztikusan jó előadást hallgattam a Miskolci Egyetemen Dr.Prof.Dipl.Ing. Werner Gitt "elővezetésében": "Kezdetben volt az információ" címmel. Az aacheni professzor emeritus a braunschweig-i Informatikai Intézet igazgatója lényegében a modern természettudomány--különös tekintettel az informatika--és a keresztény hit összefüggéseiről beszélt ELKÉPESZTŐEN MAGAS SZINVONALON.Magyarországi előadókörútján még a debreceni, a szegedi Egyetemeken valamint Budapesten a BME-n aadja elő mondanivalóját.
Nagyon figyelmébe ajánlanám MPD levelezőtársunknak ezt az előadást épp úgy, mint a professzor magyar nyelven is kapható "A csodálatos ember" c. könyvét.
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 28. 03:10 | Sorszám: 90
Ez a szócikk szaklektorálásra, tartalmi javításokra szorul. A felmerült kifogásokat a szócikk vitalapja részletezi. Ha nincs indoklás a vitalapon, bátran távolítsd el a sablont! (2006 novemberéből)

Az „αθεοι” (atheoi) görög szó az Újtestamentumban. Pál levele az epheszosziakhoz (2:12) egy a korai 3. századból származó papiruszon. Jelentése: „[azok akik] Isten nélküliek”.

Az ateizmus az isten, istenek vagy más természetfeletti lények létezését elutasító eszmei irányzatok csoportja. Nem egyetlen, homogén ideológia, hanem számos különböző eszmei irányzat összessége. Szűkebb értelmezések szerint ateistának a természetfeletti lények létezését kifejezetten tagadó ideológiák tekintendők. Tágabb értelmezések szerint ide tartoznak a természetfeletti létezését elutasító, de ezen meggyőződésének hangot nem adó, illetve a kérdést nem eldönthetőnek tartó (agnosztikus) vagy a kérdéssel egyszerűen nem foglalkozó ideológiákat is.


http://hu.wikipedia.org/wiki/Ateizmus
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 15:44 | Sorszám: 83
Lehagytad a mondat végét, így kellett vón:
Te is ta.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 15:13 | Sorszám: 82
Én nem próbáltam "magyar maradok" felkiáltással kifejezni az antikommunistaságomat.
Te viszont az "ateista maradok" felkiáltással próbáltál elhatárolódni az iszlám hitű lefejezőktől.
Sajnos, félsikert értél el, mert az ateista kalap alatt a marxisták is ott vannak.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 15:05 | Sorszám: 81
Te is.
Amint azt mondod: magyar vagyok. merthogy vannak magyar marxisták is.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 15:01 | Sorszám: 80
Ha csak annyit mondsz, hogy "magyar vagyok", akkor azzal nem definiáltad, hogy jász vagy-e vagy
sem.
Ha annyit mondsz, hogy "ateista vagyok", akkor nem árultad el magadról, hogy marxista vagy-e
vagy sem.
Tehát beálltál egy olyan kalap alá, amely alatt a marxisták is ott vannak.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 14:54 | Sorszám: 79
Ha azt mondod, vallásos vagy, én sem rontok neked: te nyavalyás sátánista!!!!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 14:53 | Sorszám: 78
Nono!!!
Ha azt mondom, "magyar maradok", akkor nem kell mindjárt önkényesen elhelyezned egy kisebb kategóriában, és a kijelentést pl. "jászsági maradok"-ként értelmezni.
Az "afrikai" jelző sem határozza meg, hogy az illető maszáj vagy hottentotta.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 14:50 | Sorszám: 77
Rendben. Az "ateista maradok" definícióból nem egyértelmű, hogy az ateistáknak melyik
részhalmazával azonosítod magadat.
Sajnos, a "jelző nélküli ateista" definícióba a marxisták is beletartoznak.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 14:37 | Sorszám: 76
Úgy van. Az ateizmusnak egy részhalmaza, úgy, mint a katolicizmusnak az inkvizíció.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 14:36 | Sorszám: 75
A marxizmus ateista ideológia.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 14:28 | Sorszám: 74
Csak nem érted. Őket NEM vallási alapon gyilkolászták! Persze volt a százmillából ötven-hatvan, aki MELLESLEG vallásos volt, de nem azért nyírták ki. Esetleg Mindszenty vagy Ordas vagy még egy-két egyházi személy esetében rá lehet fogni, de igazán ők is megúszhatták volna, ha nem veszélyesek a rendszerre.
És hát, élhetnék a Te érveddel is: a gyilkosok marxisták voltak, ami bizonyám hogy vallás, még szerintem is. Viszont az ateisták és a marxisták közé nem lehet egyenlőségjelet tenni.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 14:08 | Sorszám: 73
A kommunizmus 100 millió áldozata neked alig-alig ??
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...