08:47:25
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: A megvádolt katolikusság
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 24. 22:46 | Sorszám: 5
Nincs neked semmid....

panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 24. 22:44 | Sorszám: 4
nincs nekem ilyen ..
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 24. 22:42 | Sorszám: 3
Én az a szorongó és kényelmetlen érzés vagyok, amit a mellkasodban érzel, amikor a tükörbe nézel.

panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 24. 22:39 | Sorszám: 2
te most jojoba vagy, vagy csak simán zombi? :--D
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 24. 19:51 | Sorszám: 1
Ez annyira keresztkem-féle, hogy tisztára dezsávüm van.

rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 24. 04:37 | Sorszám: 0
Keresztény--de még pontosabban: keresztyén--testvéreink közül nem kevesen azzal VÁDOLNAK minket katolikusokat, hogy mi katolikusok hitünkben(!) összekeverjük sőt összezagyváljuk az ISTENI TANITÁST--az IROTT IGÉT: A BIBLIÁT és hitünk EMBERI RÉSZÉT: az Egyházat a szokásokat, a hagyományt etc...etc...
Szerintük a TISZTA TANITÁS, az pusztán maga a BIBLIA, tehát "a" SZENTIRÁS, és mindaz ami--szerintük--ezen kívül esik, az legjobb esetben is csak puszta emberi buzgóság, esetleg naív-butuska hitbuzgóság, rosszabb esetben TÉVTANITÁS, FÉLREVEZETÉS: HEREZIS!
Leszögeznénk! Nincs értelme VITATKOZNI Velük arról, hogy igazuk van-é avagy nincs.Mert a HIT az HIT, és nem észérvek dolga! Ami valami olyat jelent az én olvasatomban: ők--a keresztyének ezen részét képező testvérek--igaz gyermekei Atyánknak Istenünknek, és ettől a tévedésüktől eltekintve--pontosabban: ennek ellenére, vagy ezzel együtt is(!)--még bőven üdvözülhetnek.De!
Fönti TÉVEDÉSÜK ETTŐL MÉG TÉVEDÉS!És EMBERI GONDOLAT EZ IS--TUDNIILLIK: EZ ITT, HIC ET NUNC A ÖVÉK(!!!)--amint ahogyan valóban az is "az", azok is, amiket ők a mi katolikus hitünkben "csak emberi--és NEM ISTENI: TEHÁT SZENTLÉLEK SUGALLTA-- gondolatnak"...vélelmeznek-sejtenek.Itt az Ő nagy-nagy, és alapvetően jószándékú tévedésük LÉNYEGE.Hogy amire Ők azt mondják: " az csak emberi kitaláció" az bizony egyáltalában nem biztos, hogy pusztán és kizárólag "csak és kizárólag az". Persze mindezt lehet hogy így:
1.) Meg sem hallják;
2.) S ha meghallják is: NEM ÉRTIK MEG--amennyiben ez az érvelés el sem jut a tudatukig; Mert:
3.) Meggyőződésük olyannyira érzelemdús, túlfűtött és elfogult.
Mindezek ellenére jelen sorok KATOLIKUS írójának NINCS BAJA AZ Ő KERESZTYÉN HITÜKKEL.
Pusztán Nekik--ilyetén fundamentalista protestáns testváreinknek--van bajuk a katoliciuzmussal.Bajuk van VELE, de voltaképp' szegények nem is tudják MI A BAJUK(?), mert a fentieket többnyire FÖL SEM FOGJÁK! Kár!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...