|
Téma: Hit, vallás |
|
mamácska |
|
Erdő Péter munkásságáról közölt írást a die Welt.
A német konzervatív lap szerint a magyar bíboros erős hálózatot épített ki és XVI. Benedek pápa irányvonalát követi az egyházon belül. A cikk szerint Erdő Péternek minden esélye megvan arra, hogy rácáfoljon arra a jóslatra, miszerint Benedek pápa lenne az utolsó európai pápa. Erdő Péternek mesebeli nyelvi tehetsége van és kapcsolatait nem hatalma érdekében, hanem isten hiteles embereként használja – írja a die Welt. |
|
|
|
Rendes Kis |
|
Benedek pápa utolsó nagy kormányzati politikai lépése a lemondása volt. Nem azért, mert ezzel akármilyen vereséget vagy nézeteinek elavultságát ismerte volna el, amivel utódjára hagyja azoknak a reformoknak a végrehajtását, amit ő nem volt képes felvállalni; hanem éppen ellenkezőleg: XVI. Benedek lemondásával mindenkit meglepett és megelőzött, éppenséggel saját irányvonalának túlélését és dominanciáját biztosítva. Hogy miért, és hogy kerül a Rómában található teokratikus, abszolút monarchia, valamint egy világméretű spirituális birodalom élére, vagyis ki lesz az új pontifex maximus? Találgatunk, mérlegelünk, latolgatunk, elemzünk.
Mikor egy pápáról egyértelmű, hogy hamarosan meghal, már elindul az utód kiválasztásának folyamata: a bíborosok tájékozódni kezdenek, kialakulnak a frakciók, és így tovább. Nos, XVI. Benedek lemondásának köszönhetően ez az időszak most leszűkült másfél hónapra, azaz a pápa megelőzte a komoly szervezkedést. Így most az ő szabályai szerint zajlik majd a nagy küzdelem, ráadásul az ő árnyékában. Szinte kizárt, hogy vele szembemenő utódot választanának a bíborosok, ami például egy fél év múlva már elképzelhető lett volna. Egy alkalmasabb államtitkár segítségével XVI. Benedek talán sokkal többet elérhetett volna a gyakorlatban – viszont most kevésbé szeretnék. A mártíromság, a magára hagyatottság népszerűvé tette. Akkora erkölcsi tőkét halmozott fel, hogy ez talán többet számít, mint minden más. A kormányzati problémákat az új pápa rendbe teheti – de nem a saját tekintélyével, hanem a Ratzinger által felhalmozott erkölcsi tőkével. Ehhez azonban nem kevesebb, hanem több pápai hatalomra, határozottabb centralizációra van szükség – ahogy a vatikáni napilap, a L'Osservatore Romano vasárnapi kiadásának vezércikke is írja. Minden azon múlik, ki lesz az utód.
Érdemes-e találgatni?
De érdemes-e találgatnunk, hogy ki lesz a következő egyházfő? Nem azt gondolják a katolikusok, hogy úgyis a Szentlélek választ? Nos, egy ezzel kapcsolatos kérdésre XVI. Benedek úgy válaszolt: „nem mondanám, hogy a Szentlélek választ pápát. Azt mondanám, hogy a Szentlélek nem irányítja közvetlenül a dolgokat, hanem inkább mint egy jó oktató, hagy nekünk teret, szabadságot, anélkül, hogy teljesen elhagyna minket. A Szentlélek szerepét sokkal rugalmasabban kell érteni, nem úgy, hogy közvetlenül diktálja nekünk, hogy kire szavazzunk.”
Az esélylatolgatás szürreális tevékenység a konklávéval kapcsolatban. Nincsenek ugyanis egzakt felméréseink, a Gallup Intézet nem kérdezte meg a bíborosokat, hogy kire fognak szavazni, bár a derék kardinálisok valószínűleg nem is válaszolnának. Így közvetett módon, mondhatni, kremlinológiai módszerekkel kell következtetnünk az esélyekre.
Épp emiatt a titokzatosság miatt igazán érdekes a konklávé: itt még valódi döntést hoznak, megpróbálva minél inkább kizárni a külvilági behatást – szemben a tömegdemokráciákkal. Nonkonformista, határozottan befolyás- és hatalomellenes eljárás ez az autonóm döntés érdekében, imádni kéne az egészet a progresszíveknek. Amit majd tudni lehet, az az, hogy hány forduló után szavaztak meg valakit kétharmados többséggel. A többit kiközösítés terhe mellett tilos elmondaniuk a bíborosoknak, alighanem az egység érdekében.
... Akkor mégis ki?
XVI. Benedeknek van utódjelöltje: ez pedig nem más, mint Angelo Scola milánói érsek. Európai és olasz. Ő az egyik legképzettebb bíboros, teológiai és filozófiai doktorátusa mellett a család és házasság szakértőjének számít, a többek közt Ratzinger által alapított Communio folyóirat szerkesztője volt sokáig, és ugyanaz a közösség, a Communio et Liberazione áll mögötte, amelyik Ratzinger mögött is állt. Mondjuk ez részint ellene is szól, a CL ugyanis rendesen belefolyt az olasz politikába, mint Berlusconi támogatója.
Scolának a befolyása is nagy, valamint nem elhanyagolható, hogy általában a milánói érseki tisztség neki adása utódkijelölésként is felfogható, tekintve hogy számos milánói érsek lett pápa (például XI. Piusz, VI. Pál). Scola Milánó előtt Velence pátriárkája volt, különösebb ok pedig nem volt az áthelyezésére, a kora miatt lemondó elődje helyére mást is ki lehetett volna nevezni. (Egyébként a velencei patriarchátus is papabile tisztség, lásd XXIII. János és I. János Pál.) Scola nagy híve az iszlámmal való párbeszédnek, ami vérmérséklettől függően felhozható ellene és mellette is. Ha hatékony, de nem kuriális pápát akarnak a bíborosok, aki tovább vinné a jelenlegi kurzust, akkor ideális választás, emellett szerethető, mosolygó ember, aki olyan megoldásokkal rukkol elő, minthogy az oltárhoz hívja áldásra az elváltakat, akik ugye nem áldozhatnak, de azért így jelezni kívánja, hogy gondot fordít rájuk az eklézsia.
Az olaszok közül játszik még Angelo Bagnasco genovai érsek, az olasz püspöki konferencia elnöke is, aki többek között a kortárs ateizmus professzora volt a teológián, azaz nem mondható róla, hogy képtelen lenne párbeszédet folytatni a világgal, és a pápás kinézet is megvan nála. Bagnasco kemény alkat, tábori püspök is volt, ha tényleg kúriai reformot akarnak, de nem vatikáni hivatalnokot keresnek a bíborosok, akkor Bagnasco is kiváló jelölt. Egyébként amióta egy kijelentése kapcsán töltények küldésével és halált ígérő telefonokkal fenyegette meg az LMBT-lobbi, két testőrrel jár-kel. Mindez azt jelenti, hogy kompromittálhatatlan, mert akit nem lehet megzsarolni, azt fenyegetik.
Azt is érdemes figyelni, hogy kit nem akarnak pápának. Az egyre fogyó befolyással bíró Angelo Sodano például azért dobhatta be Scherer nevét, mert eredetileg futtatott jelöltje, az argentin-olasz Leonardo Sandri mellé nem sikerült embereket felsorakoztatnia (Sandri ugyanis a másik fő hunyó a szexuális visszaélések eltussolásában). Bertone is gyorsan letett Ravasiról, mikor látta, hogy nem tud mellé támogatókat szerezni. Azoknak a nevei, akiket futtat a sajtó, könnyen elhasználódnak. (1978-ban Giuseppe Siri bíboros, akkori genovai érsek, a konzervatív tábor favoritja például azzal puskázta el a megválasztását, hogy adott egy interjút, amiben a II. Vatikáni Zsinat két hangsúlyos pontját, a püspöki kollegialitást és a püspöki szinódus intézményét kritizálta. Azaz valószínűleg számos komoly esélyes van a háttérben, aki okosabb annál, minthogy orrba-szájba interjúkat adjon.)
Eredendően valószínűleg az esélytelenek nyugalmával indul a konklávén két tradicionalista, Malcolm Ranjith és Raymond Leo Burke. A tradiktól ugyanis a legtöbb bíboros irracionális módon fél. Ranjith viszont népszerű hazájában, annak ellenére szeretik, hogy keménykezű pasas. Ratzingeriánusabb ratzingernél, de kiáll a szegények mellett és a vallásközi párbeszéd aktív híve. Emellett tíz nyelven beszél és jól kommunikál. Interjúkat viszont nem ad, ám itt-ott csak feltűnik a neve, azaz észrevétlen nem fog maradni. Mindenesetre alkalmas pápa lenne, életrajza még egy liberális katolikus lap szerint is rendkívül lehengerlő. Nem mellesleg a harmadik világból érkező pápára vágyóknak is megfelelhet. Burke amerikai, így a nem európait akaróknak megfelelne, ám valószínűleg sokaknak nem tetszene, hogy egy szuperhatalomból érkezik a pápa. De a nyilatkozatokkal ő is fukarkodik. Egy Ranjith, Piacenza, Burke vagy Bagnasco nem teketóriázna, hogy eleget tegyen a L"Osservatore Romanóban írtaknak. Kérdés, mások akarják-e ezt.
Na de mindezzel még mindig nem ejtettünk szót a bíborosok többségéről. Simán lehetséges meglepetés-pápa is, a második '78-as konklávén a VI. Pál-féle Giovanni Benelli (a Vatikán Kissingere) és Siri közt folyt a küzdelem, mígnem Franz König bécsi érsek be nem dobta a krakkói érsek nevét. A Habemus papam után az amerikai kommentátor a nevét sem tudta kimondani Karol Wojtyłának, aki VI. Adorján (1522-23) óta az első nem olasz pápa volt.
... http://mandiner.blog.hu/2013/03/07/a_nagy_vatikani_jatszma_ki_lesz_a_papa#com ... ... http://www.gallediocese.org/event_sp15.html |
|
Rendes Kis |
|
Ratzinger bíboros búcsúja
XVI. Benedek pápa (korábban Joseph Ratzinger bajor bíboros) pénteken elhagyta a Vatikánt, s a pápák nyári lakába költözött mindaddig, amíg utódját megválasztják. A visszavonuló pápa feltétlen lojalitást ígért utódjának – bárki is legyen az! –, de az egyház sem volt szűkkeblű, hiszen XVI. Benedek a bíborosok döntése szerint megtarthatja pápai címét, persze, a tiszteletbeli és az „érdemes” jelzőkkel kiegészítve. Ő nem kérte ezt, túl szerény és túl visszafogott ehhez. Kétségtelenül a 20. század legnagyobb katolikus teológusa volt, s ha ebben a minőségben valaki folytathatja és követheti művét, az nem más, mint Erdő Péter magyar bíboros, Esztergom–Budapest érseke. Ezt nem én találtam ki, a Vatikán-szakértők mondják. A választó bíborosok konklávéja bevonul a Sixtus-kápolnába, s onnan hír ki nem szivárog mindaddig, amíg fel nem száll a kéményből a fehér füst, hirdetvén: „Habemus papam!”
Magyarként és római katolikusként igencsak szeretném, ha a világegyháznak ezúttal magyar főpásztora legyen, de jól tudom, hogy az esélyek igencsak kérdésesek. A hatalmas világegyház éppoly megosztott, mint maga a világ, érdekek, felfogások, nézetek ütköznek benne. Ám azt nyugodtan kijelenthetjük, hogy a két utolsó pápa, II. János Pál és XVI. Benedek rengeteget tett az egyház tekintélyének, hitelének helyreállításáért. Nem véletlen, hogy nagyon sokáig közvetlen munkatársak voltak. De ezenközben is nagy kihívásokkal kellett szembenézni, s az egyház intézményét a botrányok sem kerülték el. Most az a fő kérdés, vajon kell-e reformokat véghezvinni a katolikusság kebelében, vagy ragaszkodni kell a hagyományokhoz!? Kívülálló ember nem nagyon nyilváníthat véleményt olyan kérdésekben például, mint a papi nőtlenség, a cölibátus elve, abban sem, hogy a nemzeti egyházakból összetevődő nagy egyetemes anyaszentegyháznak mennyi „szuverenitást” kell adnia a „részeknek”. De abban tiszta szívvel állást foglalhatunk, hogy a római katolikus egyháznak továbbra is az élet védelmét, a békét, a párbeszédet kell támogatnia. A békén kívül tehát a fő értékek a szeretet és a család szentsége, ami még meg – és fenn – tarthatja az emberiséget.
Végezetül egy vallomás: miért szeretném én, hogy magyar pápája legyen egyházunknak? Azért például, hogy tenné lehetővé mindenki számára a saját anyanyelvén való hitgyakorlást. Még a moldvai csángó testvéreinknek is.
Magyari Lajos Székely Hírmondó ... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=136841&cim=ratzinger_biboros_bucsuja |
|
|
Rendes Kis |
|
Köszönöm szépen! Köszönöm! Kedves barátaim, boldog vagyok, hogy veletek lehetek itt, körülvéve a teremtés szépségeitől, rokonszenvetektől, ami nagyon jól esik. Köszönöm barátságotokat és szereteteteket. Tudjátok, hogy ez a nap számomra más, mint az előző napok; már nem vagyok a katolikus egyház Legfőbb Pásztora, még ma este nyolc óráig az leszek, utána már nem. Csak egy egyszerű zarándok vagyok, aki megkezdi földi zarándokútjának utolsó szakaszát.
De szeretnék még egész szívemmel, minden szeretetemmel, imáimmal, elmélkedéseimmel, minden belső erőmmel a közjóért, az egyház és az emberiség javáért dolgozni. Nagy támaszt jelent számomra együttérzésetek. Haladjunk előre az Úrral az egyház és a világ javára. Köszönök mindent. Most teljes szívemből adom rátok áldásomat. ... http://hu.radiovaticana.va/news/2013/03/01/xvi._benedek_p%C3%A1pas%C3%A1g%C3% ... |
|
Rendes Kis |
|
... A Phoenix televíziónak nyilatkozva Zollitsch úgy fogalmazott, hogy XVI. Benedek utódául olyan pápát kell választani, aki az egyházat a jövőbe vezeti. Olyan egyházfő kell, aki előre tekint - fogalmazott a katolikus püspöki konferencia elnöke, hozzátéve, hogy több olyan bíborost ismer, akikkel szemben nagy tiszteletet érez. Egy nappal korábban Zollitsch Rómában azt nyilatkozta: lehetségesnek tartja, hogy az utód nem európai lesz.
... http://www.gondola.hu/cikkek/84539-Este_tavozik_XVI__Benedek_.html |
|
Rendes Kis |
|
Pontosan öt órakor Róma harangjai megszólalnak: a város így köszön el a pápától. Tömeg várható a Szent Péter tér és a Vatikán körül is, ahonnan sokan fogják követni a távozó helikoptert. XVI. Benedek "kisebb személyes tárgyait és feljegyzéseit" viszi el magával a Vatikánból - nyilatkozta Federico Lombardi szentszéki szóvivő.
A pápa bútorai, zongorája, könyvei és a hivatalos levelezése, valamint más vatikáni dokumentumok mind a lakosztályban maradnak, amelyet - ahogy azt XVI. Benedek elhagyja - lepecsételnek. A lakosztályt az új pápa megválasztása után nyitják meg, és XVI. Benedek utódja láthatja csak, milyen iratokat hagyott neki az akkor már nyugalmazott egyházfő.
Az elmúlt 600 évben nem mondott le pápa
Mivel az utóbbi közel hatszáz évben pápa nem mondott le, XVI. Benedek távozásának "forgatókönyvét" kánonjogászok, teológusok és ceremóniamesterek az utóbbi két hétben állították össze. Eddig az elhunyt pápák után nemcsak a lakosztályt, hanem a Castel Gandolfó-i palota termeit is lezárták, most azonban azokat a távozó pápa foglalja el. A lemondó pápa pásztori gyűrűjét XVI. Benedek a Vatikánban hagyja, de "még nem tudjuk, pontosan mikor zúzzák össze" - mondta Lombardi.
A pápának a Vatikánból történő távozását és Castel Gandolfóba való megérkezését az olasz és külföldi televíziók élőben közvetítik. Négyezer újságíró követi Rómából a távozását. A kameráktól és a nyilvánosságtól távol XVI. Benedek este nyolc órakor lemond. Az időpontot a pápa jelölte ki magyarázat nélkül.
Égő gyertyákkal búcsúznak
Az olasz hívők nyolckor égő gyertyát helyeznek otthonaik ablakába. A vatikáni pápai lakosztály Szent Péter térre néző ablaka (ahol XVI. Benedek minden este fényt gyújtott) sötét marad az utód megérkezéséig. A nyugalmazott pápa biztonságát a svájci gárdisták helyett a vatikáni csendőrség biztosítja.
... http://www.gondola.hu/cikkek/84539-Este_tavozik_XVI__Benedek_.html |
|
mpd |
|
No. Ilyenkor szokott a nevető harmadik a befutó lenni. Mint Gorbacsov annak idején. |
|
onodij |
|
Valószínűtlen, hogy 2 "idegen" után megint csak nem olasz pápát választanak... |
|
mackó |
|
Latin-Amerika látványos fejlődésen esett át a katolicizmus területén. Szerintem is ezt fogják "honorálni". |
|
Rendes Kis |
|
Én adok 3% esélyt magunknak ... (1ébként, ha jól tudom, a hivatásos fogadóirodák is 33 : 1 arányban fizetnének ... ) A legnagyobb esélyt Latin-Amerikának adom, második helyen Kanadának. |
|
mackó |
|
Egyébként eljátszottam a gondolattal - annak ellenére, hogy személy szerint kb. 1% esélyt adok rá - egy magyar pápa megválasztás előnyeivel. Mert azok lennének. Mind a hit, mind az élet számtalan más területén... |
|
mackó |
|
Hoppá! Elfelejtettem, hogy milyen sokáig volt pápa. Akkor ez a pont kihúzva... |
|
Rendes Kis |
|
Karol Wojtyła még "szemtelenebbül" fiatal (58 éves) volt, amikor megválasztották |
|
mackó |
|
Nem néztem utána, hogy az eddig pápává választottak milyen korúak voltak hivatalba lépésük pillanatában, de Erdő Péter szemtelenül fiatal. Szerintem emiatt kizárt hogy őt válasszák meg. S valahogy az az érzésem, hogy Európán kívülire esik a választás. |
|
Rendes Kis |
|
Ha a hivatalban lévő pápa a Szentatya, akkor a nyugalomba vonult pápa a Szentnagyatya. |
|
Rendes Kis |
|
A pápa lehetővé teszi, hogy a bíborosok előbbre hozzák a konklávé időpontját
Február 25-én, hétfőn XVI. Benedek pápa közzétette Motu proprio apostoli levelét, (MOTU PROPRIO DATAE DE NONNULLIS MUTATIONIBUS IN NORMIS AD ELECTIONEM ROMANI PONTIFICIS ATTINENTIBUS) amelyben módosít néhány pápaválasztásra vonatkozó szabályzatot. Ennek célja, hogy biztosítsa a római pápa megválasztásának lehető legjobb módját, továbbá elősegítse egyes rendelkezések biztosabb értelmezését és megvalósítását.
... http://hu.radiovaticana.va/news/2013/02/25/a_p%C3%A1pa_lehet%C5%91v%C3%A9_tes ... |
|
Rendes Kis |
|
Meghallgattam Erdő Pétert és megállapítottam, hogy jól beszél, úgyhogy részemről hozzájárulok, hogy ő legyen a pápa. |
|
Rendes Kis |
|
A vatikáni Államtitkárság február 23-i közleménye a helyes információról
A Bíborosi Kollégium feladata a jog szerint, hogy megválassza a római pápát. A Kollégium szabadságát a Szentszék mindig bátran védelmezte, mint annak a biztosítékát, hogy a választás kizárólag az egyház javát szolgáló értékeléseken alapul.
Az évszázadok során a bíborosoknak sokféle nyomással kellett szembenézniük, amelyeket az egyes választókra és magára a Kollégiumra gyakoroltak. Ezeknek a nyomásoknak a célja az volt, hogy befolyásolják a bíborosok döntéseit, azokat politikai vagy világi logikák szerint alakítsák.
Ha a múltban az ún. hatalmak, vagyis az államok voltak azok, amelyek érvényre akarták juttatni befolyásukat a pápaválasztáskor, ma a közvélemény súlyát próbálják latba vetni, gyakran olyan értékelések alapján, amelyek nem veszik figyelembe az egyház ez időszakának tipikusan spirituális aspektusát.
Elítélendő, hogy a konklávé idejének közeledtével, amikor a választó bíborosok arra kapnak meghívást, hogy lelkiismeretben és Isten előtt, teljesen szabadon kifejezzék választásukat, megsokszorozódik olyan hírek terjesztése, amelyeket nem ellenőriztek, vagy ellenőrizhetetlenek, sőt egyenesen hamisak. Ezzel súlyos károkat okoznak személyeknek és intézményeknek.
A katolikusok ezekben a pillanatokban minden eddiginél jobban arra összpontosítanak, ami a lényeges: imádkoznak Benedek pápáért, imádkoznak, hogy a Szentlélek világosítsa meg a Bíborosi Kollégiumot, imádkoznak az új pápáért, bízva abban, hogy Péter hajójának sorsa Isten kezében van – olvassuk a vatikáni Államtitkárság közleményében.
(vm) ... http://hu.radiovaticana.va/news/2013/02/23/a_vatik%C3%A1ni_%C3%A1llamtitk%C3% ... ... www.facebook.com/akos.fulop.9 |
|
Rendes Kis |
|
A Szentatya történelmi döntése világszerte számos kérdést vetett fel, amelyekre P. Federico Lombardi SJ, szentszéki szóvivő az elmúlt napokban tartott sajtókonferenciákon adott választ. Most ezek közül kiemelünk néhány érdekességet.
A pápa továbbra is viseli a XVI. Benedek nevet, amelyet péteri szolgálata kezdetén választott magának. Róma nyugalmazott püspökeként vonul vissza, öltözetéről még nem született döntés. Halászgyűrűjét, amely pápai tekintélyének látható jele, és amelyet pápasága megkezdésének ünnepi pillanatában húzott jobb gyűrűsujjára a bíborosi kollégium dékánja, valószínűleg összetörik a hagyománynak megfelelően, jelezve szolgálata végét.
... http://hu.radiovaticana.va/news/2013/02/21/hogyan_alakul_xvi._benedek_p%C3%A1 ... ... www.facebook.com/magyarorszag.kereszteny |
|
|
Rendes Kis |
|
„Krisztus az egyház iránt érzett szeretete jegyében” – bíborosi vélemények XVI. Benedek pápa lemondása kapcsán
Az Osservatore Romano vatikáni napilap február 19-i számában összeállítást olvashatunk arról, hogy egyes bíborosok hogyan vélekednek a Szentatya péteri szolgálatáról való lemondásával kapcsolatban. Julián Herranz spanyol bíboros jelen volt a pápa bejelentésénél, amely „nagyon megrázta”, ugyanakkor belső boldogságot érzett Benedek pápa alázata és egyház iránti szeretete láttán. Lemondani a hatalomról nem mindennapi tett, XVI. Benedek nemcsak kiváló teológus, hanem nagyszerű veleszületett tulajdonságai vannak – nyilatkozta Herranz bíboros.
Jean-Louis Tauran bíboros, a Vallásközi Párbeszéd Pápai Tanácsának elnöke a Szentatya erőfeszítéseit hangsúlyozta, amelyeket a hívekkel való találkozás érdekében tett a legutóbbi időben. A mai korban ugyanis valóban nagy erőfeszítést jelent a péteri szolgálat. Választásával belső lelki erejéről tett csodálatos tanúságot.
... http://hu.radiovaticana.va/news/2013/02/20/%E2%80%9Ekrisztus_az_egyh%C3%A1z_i ... |
|
Rendes Kis |
|
Böjte Csaba gondolatai a pápa lemondása kapcsán 2013. 02. 15. 09:23 -
Többen kérdezik, hogy miért mondott le a pápa? Hogy most mi lesz?
Szeretnélek megnyugtatni benneteket! A kérdésekre nem tudom a választ, azt sem tudom, hogy mit hoz a holnap, de hogy őszinte legyek, a magam kisebb testvéri egyszerűségében nem is erőst érdekelnek ezek a kérdések. Persze, hogy imádkozom szaporán, kérem az Istent, hogy ne legyünk sokáig pásztor nélküli nyáj, de lelkem mélyén tudom, hogy ez nem az én dolgom és tudjátok a jelszót: Jobb ha az ember a saját dolgát, amit Isten rábízott még ha rosszul is, de végzi, mint hogy a mások dolgát nagyon jól végezné.
A gonosz lélek azt szeretné, hogy időnket, energiánkat arra pocsékoljuk, hogy tanulmányozzuk az események mögötti feszültségeket, meg a lehetséges forgatókönyveket, de mi ferences kisebb testvérek vagyunk és a mi dolgunk az, hogy szeressük a legkisebbeket, a bajban lévő egyszerű embereket. Persze, hogy tudom, hogy sok buta ember van a földön, és sunyin szervezkednek, aljas terveket szövögetnek, de azt is tudom, hogy Isten nem kéri azt tőlünk, hogy beálljunk közéjük harcolni és gyűlölködve mások becsületét aláássuk! Higgyétek el, annyira leegyszerűsödik minden, ha az ember élete vezérfonalának a szeretet parancsát teszi. A mi dolgunk, hogy szeressük egymást, a gyerekeinket, munkánkat és a többit - mind a Jézus Krisztus által elénk állított gyermek - Isten irgalmas gondviselésére bízzuk. Látjátok, ezért nem politizált soha a Szent Ferenc Alapítvány.
Hiszem, hogy Isten a maga mérhetetlen bölcsességével gondját viseli az ő gyermekeinek, ha azok ott, ahova a szeretet állította alázattal, a legjobb tudásuk szerint végzik a maguk munkájukat! Lassan jön a szép tavasz, buta, ellenőrizhetetlen írások olvasgatása helyett menjünk ki a szabadba és gondozzuk, ápoljuk növényeinket, tegyük szebbé szülőföldünket.
Isten Irgalmas szeretetében bízva, sok szeretettel, Csaba t.
Csaba testvér írását a Dévai Szent Ferenc Alapítvány által működtetett honlap (magnificat.ro) tette közzé. ... http://www.magyarkurir.hu/hirek/bojte-csaba-gondolatai-papa-lemondasa-kapcsan ... ... http://kereszteny.mandiner.hu/cikk/20130218_bojte_csaba_a_papa_lemondasarol ... www.facebook.com/konzervatorium?ref=stream |
|
|
Tovább ... |
|