15:22:42
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Halál
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 28. 17:09 | Sorszám: 3
Nem!
1998--amikor az exhumálás történt minusz 25= 1973--amikor a halál ill. a temetés történt.Elnézést, ha nem fogalmaztam eléggé világosan, de abban a hitben voltam, hogy amit írtam, az egyértelmű. De nem hinném azt sem, hogy 1-2 éb eltérés vagy tévedés a dolog lényege szemszögéből oly' nagy jelentőségű lenne.A "mostantól"-t meg hagyjuk ki a számitásból mert az merő véletlen, hogy "mostan" beszélünk arról, aminek részese 1997-ben de inkább '98-ban kellett, hogy legyek...sajnos.
k.k.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 28. 16:49 | Sorszám: 2
szóval mostantól számított 25-30 év, amit Kegyed említ kb. 40 évvel ezelőtt elhunyt nagymamát feltételez
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 28. 10:39 | Sorszám: 1
Nem túl gusztusos, amit itt most leírandó vagyok, de én igenis jelen voltam egy kb. 25 éve eltemetett női hozzátartozó exhumálásánál--az illető hölgy a feleségem nagymamája akinek földi maradványait egyszerűen át kellett helyezni a tolcsvai temető egyik helyéről a másikra.Azért volt minderre szükség, mert ahova eredetileg temették a nagymamát az a temető szélén egy SZŐLŐTÁBLA akkori közeli szomszédságában, s a szőlő új tulajdonosa kideritette, hogy "helyrajzi-lag" még az a rész is az ő szőlőjének területe, ahová a nagymamát 1973-ban eltemették.Magát az exhumálást a sátoraljaújhalyi akkori Temetkezési Vállalat nem túl bizalomgerjesztő stílusú-kinézetű sírásói végezték, melyben a dolog elviselhetősége érdekében ölég tekintélyes mennyiségű és hatóerejű cseresznyepálinka "használata" is szükségeltetett.Főleg e sorok írója számára, aki megjegyzi, mindez 1997 vagy 1998 későnyarán történt.
Szóval amit láttam, az semmiképpen sem emlékeztett egy emberre, annak dacára sem hogy helyi szokás szerint a koporsó fölé kb. 60cm-re egy amolyan védődeszka volt behelyezve, aminek az volt--vagy pontosabban: inkább LETT VOLNA(!)-- a funkciója, hogy a koporsót kvázi "megvédje" a rázuhanó agyagosan sárga és persze nedves föld rögöktől.Amit láttam, az NAGYON SOK ÉS HOSSZÚ HAJ, némi textiliák és valami zsírszerűen folyékonynak látszó anyag az átalakuló emberi test maradványaként, és SOK-SOK CSONT.Szóval semmiképpen nem valamiféle "egyben lévő", kvázi mumifikálódott emberszerűséget láttam.Amit a sirásók úgy valahogyan kiszedtek és átrakták egy fehérra festett, ládaszerű "másodkoporsóba', melyet lezárás után átvittek az új helyre és ott eltemették úgy, hogy most is ott van.Mindezt idétlen tahó bunkó szövegek közepette--összefüggésbena föltámadással, az utolsó itélettel és ilyesmikkel, melyeket nyilván papok búcsúztató szájából hallhattak, lévén az ilyen alkalmakkor "lapátjaikat, ásóikat támasztó sírásók".Nagyon nehéz és kellemetlen élmény marad mindez amig élek, s csak azért vettem rajta részt, mert "valakinek a családból" muszáj volt azonositani, s a feleségem maga viszolygott a helyzettől.
Ennyi.
k.k.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 28. 09:31 | Sorszám: 0
Aztmondják a sírásók, hogy exumálás során meglepve tapasztalják, hogy a 20-30 éve eltemetett testek nem indultak oszlásnak ... most akkor ez az E-tartosítóknak köszönhető ? ergo a Feltámadáskor az egyben lévő testek tudnak csak feltámadni ? a hamvasztottak nem ... Mádi honpolgár honfitársaink megint tudnak valamit - ugyanis hitük szerint náluk nem lehet hamvasztani.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...