12:22:06
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Kaszinó
Téma: Mit olvassunk, és miért ne?
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. december 12. 16:44 | Sorszám: 38
Bizony, bizony!
http://www.magyarmenedek.com/products/8751/Szabadkomuves_beklyoban_-_Raffay_E ...
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. november 17. 10:18 | Sorszám: 37
"..hogy létezik ez, ha az illető nem egy csaló,"
NEM LÉTEZIK! Viszont V.T. NEM CSALÓ!Tivábbá a:
".De akkor hogy lehetséges ez???? " kérdésre az a válasz, hogy: NEM(!) lehetséges!!!
Az viszont igenis lehetséges, hogy az illető ember: MINDEZT KÉPZELI(!), és nagyon inten- zíven képzeli, és minden részletre kiterjedően KÉPZELI!
ÉS MINDETTŐL FÜGGETLENŰL VÁSÁRY TAMÁS IGENIS KIVÁLÓSÁG, NAGYON JELENTŐS KIVÁLÓSÁG, S EZ VITÁN FELÜL ÁLL.
keresztkem
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. november 14. 16:03 | Sorszám: 36
Távol áll tőlem mindenféle okkultizmus, ezotéria, hit gyüli és más hasonlók, úgyhogy érdeklődéssel olvasom, hogy Vásáry 2 x 4 órát "beszélgetett" meghalt feleségével egy médiumon keresztül, és mindössze arra gondolok, hogy létezik ez, ha az illető nem egy csaló, hanem egy kiválóság? Nem gondolom, hogy csak azért írja ezt, mert át akar bennünket vágni. De akkor hogy lehetséges ez????
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. november 14. 15:50 | Sorszám: 35
Világos!
Ám amit Vásáry ilyen-olyan zenénkívüli "dolgairól" írtam "AZ" CSAK AZ ÉN ÜGYEM.
Felőlem Vele együtt alapíthattok új ezoterikus szektát is--"az" NEM AZ ÉN ÜGYEM, lesz.
Mindazonáltal a #33-ban CSAK az ilyenirányú dolgairól írtam le elvi véleményemet, mindenféle "vételkényszer" nélkül. És--természetesen-- az is lehet, hogy hibásan látom EZT az attribútumát V.-nak.
keresztkem
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. november 14. 15:40 | Sorszám: 34
Megnézem az atv néhány műsorát, de attól még nem leszek ballibbant....
keresztkem
Olvasta: 4 | Válasz | 2013. november 14. 14:49 | Sorszám: 33
Vásáry zseniális zongoraművész és igen kiváló karmester.
Ám sajnos nem a legjobb--nevezzük így--"világfilozófus".Vallási nézetei és hirdetett megfontlásai itt-ott az okkultizmusba' hajlanak, nem hiába volt jóbarátságba' Szepes Máriá-val. Úgyhogy én inkább az zenében "követem" Őt, mert abban valóban zseniális(!!!) és "egyéb nézeteitől" inkább távol tartanám magam.
keresztkem
hulot
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. november 09. 17:22 | Sorszám: 32
Nehogy úgy járj vele, mint én Robert Merle Francia históriák sorozatával.
Megvettem az elsőt (Francia históriák 1977), aztán kiderült, hogy sorozatot ír belőle.
Mondom magamnak - megvárom, míg befejezi.
Aztán a haláláig írta, vagy 26 évig.
Persze, hogy utána olvastam el az összeset.

tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. november 09. 17:06 | Sorszám: 31
Megvettem Vásáry Tamás könyvét: Üzenet.
Kíváncsi vagyok, mert több, mint ezer oldal és az van a borítóra írva, hogy I. kötet. Vajon mikor lesz kész a következő? Majd ha már több részt olvastam belőle, leírom a véleményemet.
onodij
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. június 15. 13:36 | Sorszám: 30
GONDOLA TOK (zárt)csoportunk van a facebookon - várunk !
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 25. 05:28 | Sorszám: 29
Folytatom.
"..ne nevezzük inkább feneketlennek?"
Ugye "IGY" kezdődik a József és testvérei? Végigolvastam AZT IS! Nem volt "könnyű", de MEGÉRTE. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert KATARTIKUS ÉLMÉNY.
keresztkem
huszárló
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 24. 10:50 | Sorszám: 28
Mélységes mély a múltnak kútja-ez rövid is, meg jól is írta...
onodij
Olvasta: 4 | Válasz | 2013. május 23. 09:50 | Sorszám: 27
Ezt olvassuk ! Remek -ingyenes- kidványra leltem a Vörösvári úti rendelőben orvosvárás közben : Krúdí-év Óbuda 2013. Ajánlom mindenkinek ! és köszönöm az óbudaiak nevében a szerkesztőknek ! (és az utso oldalon ott van már az Óbuda Nyár programja is ! pl. 07.20. Macskák előadás a Zichy Udvarban ! és a szokásos Múzeumok Éjszakája (06.22.)
http://krudyevobuda.hu/
onodij
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 23. 09:49 | Sorszám: 26
Igazad van - de ettől eltekintve javaslom a Mario és a Varázsló -t ismét elolvasni, különös tekintettel a tömeghipnozisra vonatkozók miatt ... (lásd Gyurcsány kígyó-tekintete)
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 16. 15:18 | Sorszám: 25
"..Egy mondat 3 oldal, mindig vissza kell lapozni, hogy mivel is kezdte."
Ez sokszor valóban igaz Th.Mann-nál, de! Az, hogy ÖN EMIATT--úgymond--"nem bírja" az Ő írásművészetét már nem az Ő, Mann hibája. Egyébiránt Németh Lászlónál majdnem ugyanez a helyzet, sőt--szerintem-MÉG INKÁBB(!) ugyanez.Hisz' az ú. n. "németh lászló"-i "KÖRMONDATOK" legendásan hosszúak.Előfordul, hogy egy-egy körmondata N.L. nak 4-5 oldalas!
keresztkem
Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 16. 10:14 | Sorszám: 24
Thomas Mannt nem bírom. Egy mondat 3 oldal, mindig vissza kell lapozni, hogy mivel is kezdte.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 15. 14:53 | Sorszám: 23
Amikor befejeztem a Műegyetemet és megszereztem a villamosmérnöki diplomát, fölfedeztem és átéreztem, hogy nagyon olvasatlan vagyok.Ugyanakkor tudtam, hogy egzisztenciát kell teremtenem, családot is kell alapitanom, a szüleimről is "gondoskodnom" kell valamennyire--akik akkor még szerencsére éltek, tehát nyilvánvaló: reggeltől-estig történő olvasással nem leszek képes bepótolni életem végéig sem az olvasatlanságom révén fönnálló--nevezzük így--"műveltséghiányt". Ezért úgy döntöttem, hogy a Biblia állandó olvasása mellett kiválasztok egy-egy írót a magyar irodalomból és egyet a világirodalomból, s őket, csakis őket végigolvasom Á-tól Cet-tig: minden művüket, minden betűjüket az elsőtől az utolsóig.
Ezt meg is tettem. A magyar irodalomból kiválasztottam Németh László-t, a világirodalomból
Thomas Mann-t, és őket "VÉGIGOLVASTAM". Azt hiszem, nem döntöttem rosszul:NEM BÁNTAM MEG MINDMÁIG ezt az elhatározást.Ráadásul azért a kiválasztottakon kivül is elolvastam "egyet, s mást"--amit akkortájt, mikor végeztem az egyetemmel, nem reméltem.
Mindezt azért írtam le: ez egy lehetséges választási metódus arra, "mit is olvassunk",s mit ne?
keresztkem
Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 03. 11:01 | Sorszám: 22
Én most egyszerre 3 könyvet olvasok, Passuthot, egy John Le Carré könyvet és egy Tom Harrist - sok a munkám, most könnyebb műfaj kell
katáng
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 01. 18:14 | Sorszám: 21
Orwell: Állatfarm
Tündérmese az alcíme, de valójában a sztálini korszak szatírája.
katáng
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 01. 18:07 | Sorszám: 20
Igen!
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 01. 14:27 | Sorszám: 19
Elhatározás kérdése.
Én ma már bánom, hogy miután már nem volt kötelező, nem vezettem tovább az olvasónaplót ...
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 01. 12:51 | Sorszám: 18
'Régen, középiskolás éveinkben létezett ugye az IRODALMI NAPLÓ intézménye az ú.n. "kötelező olvasmányainkról".Van még ilyen egyáltalában?
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. április 27. 08:42 | Sorszám: 17
Mindent, ami az utunkba kerül
... www.facebook.com/photo.php?fbid=519402714767891&set=a.187556201285879.35693.1 ...
... www.facebook.com/marta.suhayda
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. március 30. 07:49 | Sorszám: 16
Az olvasás élménye és hatása

Minden, amit befogadunk, hatással van ránk, olvasás közben fizikailag megváltozik agyunk struktúrája, emocionálissá, empatikusabbá válunk, sőt akár el is hihetjük, hogy az olvasottakat átéltük a valóságban. – Németh Attila írása

A könyvek szerelmesei szerint, ha az ember belemélyed egy jó regénybe, az élményhez hozzátartozik, hogy az agy megtelik képekkel és érzelmekkel, még egyes érzékszervi ingerek is kiváltódhatnak. Ez romantikusan hangzik, ám a jelenséget immár tudományos bizonyítékok is alátámasztják.

Az olvasás hatásai az agyra

Olvasás közben ugyanis fizikailag megváltozik agyunk struktúrája, empatikusabbá válunk, sőt akár el is hihetjük, hogy az olvasottakat átéltük a valóságban. A következőkben vegyünk sorra hét olyan hatást, amelyet egy könyv élvezete vált ki bennünk.

... http://erdely.ma/kultura.php?id=138598&cim=az_olvasas_elmenye_es_hatasa
vanna7
Olvasta: 3 | Válasz | 2012. január 30. 19:19 | Sorszám: 15
Igen, személyesen ismerem, a nagyobbik gyerekem révén. Nálunk más volt a probléma mint a többi gyereknél. Nem az volt a gondom, hogy a gyerek nem szeret olvasni, nem bírna nyugton ülni a felnőttek között, hanem épp fordítva. Játszani nem akart, csak velünk. Nap mint nap mesejátékot kellett kitalálni, és azt eljátszani. Csak velünk, esetleg még anyukámék szóba jöttek. A meséket drámásítani és a mesehősöket megvendégelni..stb stb. De ki nem ment volna a többiekkel labdázni, ugrókötelezni ,bújócskázni valamit rosszalkodni. Arra vágytam, hogy végre törjön el valamit, zúzzon , rosszalkodjon, és legyen olyan mint más normális "rosszkölyök"
Eljártunk a Böszörményi szervezte Álomfogóra is (legtöbbször az Aranykézbe volt)
Na egyszer ott láttam a gyerekemet felhőtlenül ütni a labdát a többiekkel, és ugrálni ,visongani a társasággal. Tényleg megtört a varázs.....legalább is úgy éreztem.
amúgy az Álomfogó könyvekben nem az én gyerekem a Vajákos Piri, de ő is szerepel bennük ..
Gyöngy
Olvasta: 3 | Válasz | 2012. január 30. 18:54 | Sorszám: 14
Egy könnyed ismerkedés Nöszörményi Gyulával:

http://www.nlcafe.hu/szabadido/20100717/egy_alomfogo_a_tisza-partrol_boszorme ...

( ... mert a gyerekem már kinőtte , így nekem nem volt alkalmam megismerni )
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...