12:37:00
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Kaszinó
Téma: Mit olvassunk, és miért ne?
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. november 14. 15:40 | Sorszám: 34
Megnézem az atv néhány műsorát, de attól még nem leszek ballibbant....
keresztkem
Olvasta: 4 | Válasz | 2013. november 14. 14:49 | Sorszám: 33
Vásáry zseniális zongoraművész és igen kiváló karmester.
Ám sajnos nem a legjobb--nevezzük így--"világfilozófus".Vallási nézetei és hirdetett megfontlásai itt-ott az okkultizmusba' hajlanak, nem hiába volt jóbarátságba' Szepes Máriá-val. Úgyhogy én inkább az zenében "követem" Őt, mert abban valóban zseniális(!!!) és "egyéb nézeteitől" inkább távol tartanám magam.
keresztkem
hulot
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. november 09. 17:22 | Sorszám: 32
Nehogy úgy járj vele, mint én Robert Merle Francia históriák sorozatával.
Megvettem az elsőt (Francia históriák 1977), aztán kiderült, hogy sorozatot ír belőle.
Mondom magamnak - megvárom, míg befejezi.
Aztán a haláláig írta, vagy 26 évig.
Persze, hogy utána olvastam el az összeset.

tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. november 09. 17:06 | Sorszám: 31
Megvettem Vásáry Tamás könyvét: Üzenet.
Kíváncsi vagyok, mert több, mint ezer oldal és az van a borítóra írva, hogy I. kötet. Vajon mikor lesz kész a következő? Majd ha már több részt olvastam belőle, leírom a véleményemet.
onodij
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. június 15. 13:36 | Sorszám: 30
GONDOLA TOK (zárt)csoportunk van a facebookon - várunk !
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 25. 05:28 | Sorszám: 29
Folytatom.
"..ne nevezzük inkább feneketlennek?"
Ugye "IGY" kezdődik a József és testvérei? Végigolvastam AZT IS! Nem volt "könnyű", de MEGÉRTE. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert KATARTIKUS ÉLMÉNY.
keresztkem
huszárló
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 24. 10:50 | Sorszám: 28
Mélységes mély a múltnak kútja-ez rövid is, meg jól is írta...
onodij
Olvasta: 4 | Válasz | 2013. május 23. 09:50 | Sorszám: 27
Ezt olvassuk ! Remek -ingyenes- kidványra leltem a Vörösvári úti rendelőben orvosvárás közben : Krúdí-év Óbuda 2013. Ajánlom mindenkinek ! és köszönöm az óbudaiak nevében a szerkesztőknek ! (és az utso oldalon ott van már az Óbuda Nyár programja is ! pl. 07.20. Macskák előadás a Zichy Udvarban ! és a szokásos Múzeumok Éjszakája (06.22.)
http://krudyevobuda.hu/
onodij
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 23. 09:49 | Sorszám: 26
Igazad van - de ettől eltekintve javaslom a Mario és a Varázsló -t ismét elolvasni, különös tekintettel a tömeghipnozisra vonatkozók miatt ... (lásd Gyurcsány kígyó-tekintete)
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 16. 15:18 | Sorszám: 25
"..Egy mondat 3 oldal, mindig vissza kell lapozni, hogy mivel is kezdte."
Ez sokszor valóban igaz Th.Mann-nál, de! Az, hogy ÖN EMIATT--úgymond--"nem bírja" az Ő írásművészetét már nem az Ő, Mann hibája. Egyébiránt Németh Lászlónál majdnem ugyanez a helyzet, sőt--szerintem-MÉG INKÁBB(!) ugyanez.Hisz' az ú. n. "németh lászló"-i "KÖRMONDATOK" legendásan hosszúak.Előfordul, hogy egy-egy körmondata N.L. nak 4-5 oldalas!
keresztkem
Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 16. 10:14 | Sorszám: 24
Thomas Mannt nem bírom. Egy mondat 3 oldal, mindig vissza kell lapozni, hogy mivel is kezdte.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 15. 14:53 | Sorszám: 23
Amikor befejeztem a Műegyetemet és megszereztem a villamosmérnöki diplomát, fölfedeztem és átéreztem, hogy nagyon olvasatlan vagyok.Ugyanakkor tudtam, hogy egzisztenciát kell teremtenem, családot is kell alapitanom, a szüleimről is "gondoskodnom" kell valamennyire--akik akkor még szerencsére éltek, tehát nyilvánvaló: reggeltől-estig történő olvasással nem leszek képes bepótolni életem végéig sem az olvasatlanságom révén fönnálló--nevezzük így--"műveltséghiányt". Ezért úgy döntöttem, hogy a Biblia állandó olvasása mellett kiválasztok egy-egy írót a magyar irodalomból és egyet a világirodalomból, s őket, csakis őket végigolvasom Á-tól Cet-tig: minden művüket, minden betűjüket az elsőtől az utolsóig.
Ezt meg is tettem. A magyar irodalomból kiválasztottam Németh László-t, a világirodalomból
Thomas Mann-t, és őket "VÉGIGOLVASTAM". Azt hiszem, nem döntöttem rosszul:NEM BÁNTAM MEG MINDMÁIG ezt az elhatározást.Ráadásul azért a kiválasztottakon kivül is elolvastam "egyet, s mást"--amit akkortájt, mikor végeztem az egyetemmel, nem reméltem.
Mindezt azért írtam le: ez egy lehetséges választási metódus arra, "mit is olvassunk",s mit ne?
keresztkem
Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 03. 11:01 | Sorszám: 22
Én most egyszerre 3 könyvet olvasok, Passuthot, egy John Le Carré könyvet és egy Tom Harrist - sok a munkám, most könnyebb műfaj kell
katáng
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 01. 18:14 | Sorszám: 21
Orwell: Állatfarm
Tündérmese az alcíme, de valójában a sztálini korszak szatírája.
katáng
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 01. 18:07 | Sorszám: 20
Igen!
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 01. 14:27 | Sorszám: 19
Elhatározás kérdése.
Én ma már bánom, hogy miután már nem volt kötelező, nem vezettem tovább az olvasónaplót ...
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. május 01. 12:51 | Sorszám: 18
'Régen, középiskolás éveinkben létezett ugye az IRODALMI NAPLÓ intézménye az ú.n. "kötelező olvasmányainkról".Van még ilyen egyáltalában?
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. április 27. 08:42 | Sorszám: 17
Mindent, ami az utunkba kerül
... www.facebook.com/photo.php?fbid=519402714767891&set=a.187556201285879.35693.1 ...
... www.facebook.com/marta.suhayda
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. március 30. 07:49 | Sorszám: 16
Az olvasás élménye és hatása

Minden, amit befogadunk, hatással van ránk, olvasás közben fizikailag megváltozik agyunk struktúrája, emocionálissá, empatikusabbá válunk, sőt akár el is hihetjük, hogy az olvasottakat átéltük a valóságban. – Németh Attila írása

A könyvek szerelmesei szerint, ha az ember belemélyed egy jó regénybe, az élményhez hozzátartozik, hogy az agy megtelik képekkel és érzelmekkel, még egyes érzékszervi ingerek is kiváltódhatnak. Ez romantikusan hangzik, ám a jelenséget immár tudományos bizonyítékok is alátámasztják.

Az olvasás hatásai az agyra

Olvasás közben ugyanis fizikailag megváltozik agyunk struktúrája, empatikusabbá válunk, sőt akár el is hihetjük, hogy az olvasottakat átéltük a valóságban. A következőkben vegyünk sorra hét olyan hatást, amelyet egy könyv élvezete vált ki bennünk.

... http://erdely.ma/kultura.php?id=138598&cim=az_olvasas_elmenye_es_hatasa
vanna7
Olvasta: 3 | Válasz | 2012. január 30. 19:19 | Sorszám: 15
Igen, személyesen ismerem, a nagyobbik gyerekem révén. Nálunk más volt a probléma mint a többi gyereknél. Nem az volt a gondom, hogy a gyerek nem szeret olvasni, nem bírna nyugton ülni a felnőttek között, hanem épp fordítva. Játszani nem akart, csak velünk. Nap mint nap mesejátékot kellett kitalálni, és azt eljátszani. Csak velünk, esetleg még anyukámék szóba jöttek. A meséket drámásítani és a mesehősöket megvendégelni..stb stb. De ki nem ment volna a többiekkel labdázni, ugrókötelezni ,bújócskázni valamit rosszalkodni. Arra vágytam, hogy végre törjön el valamit, zúzzon , rosszalkodjon, és legyen olyan mint más normális "rosszkölyök"
Eljártunk a Böszörményi szervezte Álomfogóra is (legtöbbször az Aranykézbe volt)
Na egyszer ott láttam a gyerekemet felhőtlenül ütni a labdát a többiekkel, és ugrálni ,visongani a társasággal. Tényleg megtört a varázs.....legalább is úgy éreztem.
amúgy az Álomfogó könyvekben nem az én gyerekem a Vajákos Piri, de ő is szerepel bennük ..
Gyöngy
Olvasta: 3 | Válasz | 2012. január 30. 18:54 | Sorszám: 14
Egy könnyed ismerkedés Nöszörményi Gyulával:

http://www.nlcafe.hu/szabadido/20100717/egy_alomfogo_a_tisza-partrol_boszorme ...

( ... mert a gyerekem már kinőtte , így nekem nem volt alkalmam megismerni )
vanna7
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 30. 18:13 | Sorszám: 13
Igen, valószínűleg az a nagy gond ezzel a könyvvel, elérte, hogy gyerekek százezreit térítette az olvasás felé.....a gyerekek e könyv olvasása (nem a film, mert az marhaság) után egyszerűen mindent olvasni akartak. Márpedig a jó szavazógépek, azok internetjátékokon ,valóvilágon és rózsaszínholywoody nyávogótiniken kell felnőjön. Mi az, hogy olvas? Már Savanorella atyuskánk is megmondta :A betű csak a gonoszságot terjeszti!... hogyan lesz így belőle fejbólintó-János, hogyan fog akkor jóhiszemű demokrata, hívő lenni? ..Még a végén gondolkodni is fog.

Számunkra, mert mi mindig is Isten kertjében éltünk, még különösebb útja van ennek a könyvnek. Mert itt a tájon született egy nagyon nagyon fogyatékos, de annál tehetségesebb fiatalember: Böszörményi Gyula, akit "megihletett" ez a könyv, s rájött, hogy ez csak egy jólmenedzselt de silány utánzata, annak amit majd ő fog írni a ránk maradt a varázslatos mesevilágból. Ahol a gyermekek számára minden nap meghal egy rossz és minden nap születik egy jó, amiért érdemes holnap is felkelni . És így születtek a csodálatos Gergő és az álomfogó könyvsorozatok. Így született meg az álomfogó műhely, tábor, játék, virtuális iskola, ami magyar tehetséges gyerekek ezreit hozta össze határoktól függetlenül....Nem hinném, hogy meggazdagodott belőle, ahogy a HP szerzője,( őt talán csak Németországban fedezték fel) de számunkra nagyobb kincset teremtett mint a HP a világ számára.
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 30. 11:26 | Sorszám: 12
Ha kicsit befelé akarsz élni, Paulo Coelho: A Zahír
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 30. 11:24 | Sorszám: 11
Én is eljutottam 3,5 kötetig. Vannak pozitív élményeim, ráadásul nagyon olvastatja magát.
Tomka Feri atya is olvasta, hogy véleményt mondhasson róla.
Szerinte meseként kell értelmezni.
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 30. 08:45 | Sorszám: 10
Én sem . Én egy olvasni éppen megtanult kislányra vigyáztam évekkel ezelőtt egy hétig, aki azt mondta: "Olvasd el, hogy legyen egy közös témánk" . A kislány azóta megnőtt, rendes, vallásos egyetemista lett belőle, pillanatnyilag bölcsészkaron tanul. Egyikünk sem tudja hatékonyan kimondani az "adava kedavrát", de néha jó képzeletben bolyongani a titokzatos iskola folyosóin.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...