01:12:04
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Vasárnapi zárva tartás
... Elejére 3. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 19. 07:34 | Sorszám: 30
Pillanatnyilag SZERETNÉK a görögökkel cserélni. A hozzám hasonló foglalkozású görögök több, mint kétszeresét keresik az én fizetésemnek. Meg a mellékes, az nálunk már szinte nincs is, ott meg.....hajjaj. Plusz az lenne ám a rezsicsökkentés, a mediterrán klímában szinte nem kell fűteni (nekem kb.250.000 forint gázszámlám van évente). Télikabát, téli gumi a kocsira...... csizma a gyereknek....
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 19. 07:31 | Sorszám: 29
Értem. Szóval, fizikailag ki van zárva, hogy BÁRMILYEN, bárki által készített, bárki által kiadott, bárki által véleményezett tanulmány megalapozott kritikát fogalmazzon meg. Ezt a kormányt csak fizetett bértollnokok, manifeszt elmebetegek, szekértolók, ballib ügynökök kritizálhatják. Hiszen, ha valaki kritikát fogalmaz meg, az automatikusan megkapja ezen címkék valamelyikét.
Az is új nekem, hogy 2014-ben egy csapásra Kánaán lett itt, 2013-ig meg csak vegetáltunk. Dehát, egy ilyen jelentés ellen egy ilyen ellen-hírrel kell küzdeni.
Már csak egy kérdésem van: te el is hiszed, amit mondasz?
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 23:01 | Sorszám: 28
Nem hát, de nem is erről dumáltam!
Békáscity
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 18. 22:01 | Sorszám: 27
szvsz a kocsma nem pláza-méretű
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 18. 19:44 | Sorszám: 26
Fijjug, jányok!
Egyáltalán nem biztos, hogy a kormány minden határozata, minden törvénye minden egyes, elképesztően öntudatos magyar állampolgárnak megfelel! Ez nyilván lehetetlen is, de -szerintem- ez az (EU) nem vezet jóra! Nem nagyon különbözik a KGST-től! Ott politikailag kényszerítettek, itt pedig gazdaságilag!

Azért lássuk be, hogy talán nem feltétlenül akarunk a csehek, görögök, olaszok, ukránok sorsára jutni, ahol ugye csak elérte a mindenható hatalom, hogy a kormányfő, de legalább néhány minisztere az IMF volt embere legyen? Ja, a cseheknél a kormány is bukott!

Öntudatoséknál senki, de tényleg senki nem háborodott fel azon, hogy az isteni USA külügyi államtitkára hosszan ecsetelte a kormányszintű beavatkozást vagy két tucat EU ország korrupciós ügyei miatt!
Nem értem és nem értem, hogy miért érzi felhatalmazva magát egy olyan ország -amelyet nem mellékesen Kína tart el- arra, hogy médiaeszközökkel, dollármilliárdokkal befolyásoljon szuverén államokat?! Ráadásul ezt nyilvánosan ki is mondja az államtitkára!
Ezenközben elképesztő (kínai) pénzekkel támogatják a világ talán legagresszívabb és legrasszistább államát, amely a nagyhatalmak egyetértésével ugyan kapott egy fél Dunántúlnyi területet, de 1968 óta bármit megtehet! Foglalhat területeket, építhet oda lakótelepeket, ahol minden lakosnak van automata fegyvere, építhet falat, aminek lerombolása Berlinben ugye a demokrácia kiteljesedése volt, most pedig kussolunk róla, mert ugye ott a Közel-Kelet egyetlen demokráciája, ahol a nem zsidó izraeli állampolgárok személyijébe simán beírják, hogy arab, palesztin.

Elképzelhető-e, hogy a Mo-on már 5-600 éve itt lévő, hasznos, országépítő munkát végző, nem antiszociális réteget megkülönböztetnénk a nem hasznos idiótáktól, akik a munkájuk alapján szeretnének fizetést, nyugdíjat kapni?
Ja, nem mondtam még, hogy egy vidéki iskolában 21 szülőnek lett elege egy érinthetetlenből, mert - többek között- az ürülékét kente a társaira és naponta ütötte verte őket. A szülők végül bejelentették, hogy nem engedik a suliba a gyerekeiket, amíg ez a "fiatal" is ott van. Nos, mi is lett a vége? Az igazgató azt kérte a felháborodott szülőktől, hogy továbbra is vigyék be a gyerekeiket!
Nos kérem! Itt az iszonyú baj! A pedagógusok kezében még egy nyomorult nyakleves sincs!
A rendőrök a rohadt gumibotot sem használhatják!

Akarunk-e kilógni az általam meg nem választott EU-ból és a tetves NATO-ból?
Van kérdés?

Na jó, csak leírtam, reszelem a körmömet, hülye nyúl vagyok
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 18:57 | Sorszám: 25
Tetszik nekem a tanulmány kezdő sora:

"A kormány nem támogatta, de végül csak megjelent - közösségi támogatással - a Tárki Társadalmi riport 2014 című kiadványa."

Há' persze, hogy persze!
Az a fránya kormány ezt sem támogatta, de mi kurucok juszt is megjelentettük.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 18:30 | Sorszám: 24
Már több fórumon elmondták, hogy a táblázat 2013-ig megy, a KSH adatai pedig 2014-esek, melyek szerint sikerült megállítani a romlást. No persze ez nem illik bele sem az internácik, sem a Jobbik politikájába, ezért ti csak fújjátok a 2013-as adatokat. De ha majd hatalomra kerültök, na akkor lesz majd minden adat gyönyörűséges!
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 18:23 | Sorszám: 23
Oszt vajon a lakosság hány százaléka cigány?
Oszt vajon hol él a legtöbb cigány Európában? Csak nem Magyarországon?
No meg aztán ugye nem szép dolog őket kivenni a rendszerből, de valamilyen szorzót csak kellene találni, ami az összehasonlításokban talán jobban kimutatná, hogy vajon a magyar-magyarok vagy a magyar-cigányok rontják azt a nagy fene statisztikát......
Igaza volt annak a fránya Churchillnek a statisztikákat illetően.....
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 18. 17:45 | Sorszám: 22
Na, asztat végképp nem értené az ember! Kocsma, vasárnap zárva?! Öngyilok bármely kormány részéről!
Persze az azért ölég nagy baj, hogy a klasszikus kocsmák manapság hajlamosak maguktól is megszűnni! Pl. itt nekem az 50 méterre lévő már vagy két éve lehúzta a rolót! Pedig milyen jó volt ott könyökölve teljesen idióta emberek teljesen idióta életfilozófiáját hallgatni! Komolyan mondom!
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 16:25 | Sorszám: 21
De ennek megint mi értelme? Felcsesztetni a népet, aztán visszavonni és magukat lealázni? Mint az internetadóval.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 12:41 | Sorszám: 20
Tessék, itt a Betanítottmunkások Országa:

A kutatók azonban a jövedelmi szegénységnél is súlyosabb problémának tartják a magyar társadalomszerkezet torzulását. A leszakadó szakképzetlen réteg már 2002-ben is 10 százalékponttal nagyobb volt Magyarországon, mint az EU-átlag, ez a különbség 10 év alatt 15 százalékponttal nőtt. Ennek megfelelően a felsőfokú végzettségűek, a vállalkozók és a menedzserek 13 százalékponttal kevesebben vannak, mint az uniós átlag, de lemaradásunk a visegrádi országokhoz képest is 10 százalékpont. Vagyis ma a magyar társadalom legsúlyosabb problémája a felső középréteg alacsony, és a leszakadó, szakképzetlen munkát végző rétegek magas aránya.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 12:36 | Sorszám: 19
Ehun'e:
http://onkormanyzatiklub.hu/elemzesek/7056-kiabrandito-kepet-fest-egy-uj-jele ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 12:34 | Sorszám: 18
A figyelmet meg sikeresen eltereltük a valódi problémákról. Minap reggel a Krónikában a Kereskedelmi és Iparkamara vezére (ők pedig most erősen kormánypártiak) kibökte, hogy Mo. egyharmada erősen elmaradott, hátrányos helyzetű régiónak számít.
A TÁRKI felmérését meg ideraktam már valamelyik topikba, az roppant elkeserítő.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 12:26 | Sorszám: 17
Szerintem pedig hamarosan ez is meg fog oldódni,mint annyi más korábban.
Megpróbálják,nem sikerül,vissza fogják állítani a korábbi rendszert...
De engedtek a KDNP-nek, az emberek látják a jó szándékot,de ha nem megy, hát nem megy!!!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 11:00 | Sorszám: 16
Ha az ember nem nagy áruházba megy vásárolni (élelmiszerre gondolok), akkor legalább 4-5 boltba be kell menni, hogy mindent megvegyen. kenyérbolt, parkolás, kiszállás, vásárlás, beszállás, húsbolt, parkolás....stb-stb négyszer-ötször. Egyikben nem tudsz kártyával fizetni, másikban nem fogadják a Bözsi-utalványt, mindenhol aprót kérnek mert nem tudnak visszaadni.
De vasárnap nem is mindegyik van nyitva, pl. a húsboltok nemigen. Márpedig nem nagy elvárás talán, hogy friss húst készítsél vasárnap.
Szóval, egyetértek, űberbaromság ez, ától cettig.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 10:47 | Sorszám: 15
Én néha egyszerűen nem tudom máskor megoldani. Aki napi 8+ órában dolgozik, annak a bevásárlás a hétvégére marad és nem mindig megoldható a szombat.
Anyám pl. menjen a Coopba, ahol minden kábé kétszer annyiba kerül? A nyögdíja kemény 40 ezer forint. Hétvégénként visszük autóval bevásárolni a közeli városba.

Szóval ez baromság. Mi számít, az elköltött pénzem, az nem kell? Komolyan, ez a legfontosabb Semjénéknek?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 10:04 | Sorszám: 14
Meg a hülyeséget!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 09:46 | Sorszám: 13
Ezen kívül még be kéne tiltani az éghető tejfölöspoharakat !!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 09:21 | Sorszám: 12
Tejet eleve nem kéne inni.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 09:03 | Sorszám: 11
No milk to day - mehetsz a kisboltba minden további nélkül ! Gondolom a kisboltokban fog lecsapódni a haladéktalan vásárolhatnékok zöme. Mert hol másutt ?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 18:32 | Sorszám: 10
Engem nem érint.
Nem emlékszem mikor mentem utoljára vasárnap vásárolni.
Lehet, hogy sohasem voltam.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 17. 14:19 | Sorszám: 9
Engem személy szerint nem nagyon érint, mert én leginkább csak benzint veszek, és gondolom
a benzinkutak az atomerőművekkel esnek 1 kategóriába (vagyis ez nem számít vásárlásnak).
Azon ritka esetekben, amikor hirtelen kifogyott a hűtőszekrényemből a tej vagy az elem a
fényképezőgépemből, olykor-olykor bizony, bevallom, vasárnapi vásárlás vétségébe estem.
Emiatt viszont röstelltem magam és a pénztárnál ki is fejeztem a pénztárosnőnek a szabadkozásomat,
aki ezt (némi meglepődés után) jólesőn nyugtázta.
De mostmár hálistennek az effajta bűnözéstől intézményileg védve leszek.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 13:50 | Sorszám: 8
Mer' a kiscica szőrös és nem borotválkozik.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 13:17 | Sorszám: 7
No. Akkor miért tartják titokban a dolgozók előtt?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 13:14 | Sorszám: 6
Van.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...