07:15:44
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Evolúció
... Elejére 2. lap 
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 05. 22:44 | Sorszám: 142
Én csak a No. 130-as hsz-edre reagáltam.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 05. 20:43 | Sorszám: 141
Ha százszor is menedzser vagy, akkor is elolvashatnál legalább egy könyvet a témában, hátha nem néznének ki a Kereskedelmi és Iparkamarából. Javaslom mondjuk Ernst Mayr művét:

http://www.libri.hu/konyv/mi-az-evolucio.html

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 05. 20:33 | Sorszám: 140
Uramatyám!!!! Hogyan kételkedhetsz valamiben, amiről szemlátomást fogalmad sincs?
Elárulom: egyetlenegy majomból se lett ember.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 05. 14:05 | Sorszám: 139
De mér' ordibálsz, még itt is? A zevolúció is csendes dolog...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 05. 12:39 | Sorszám: 138
Mármint olyan kérdést, hogy:
1.) Vagy a SZENT ANYAG GYÁRCSA ÖNMAGÁT faszául; vagy:
2.) A Jóisten PORSZOBRÁSZKÉNT megformálta Ádámot megazösszesmindent.
Esszük ágába se' jut az evolucionistáknak, hogyasszongya: "EBBÜLISEGYKICSIT MEG ABBULISEGYKICSIT"!
AKI NEM ÉRTI "TEGYE FÖL" MAGÁT A KÉMÉNYBE A FÜSTRE!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 05. 12:21 | Sorszám: 137
Nekem az a fő bajom az evolucionistákkal--S NEM MAGÁVAL AZ EVOLÚCIÓVAL--hogy ebből az egésu problematikából "vagy-vagy" kérdést gyártottak.
k.k.
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. július 05. 00:16 | Sorszám: 136
http://index.hu/tudomany/2009/05/11/david_attenborough_mutatja_be_a_szupertit ...

Az őslénykutatók és evolúcióbiológusok egybehangzó véleménye szerint a felfedezés végre megadhatja a választ arra, hogy melyik faj az őse a mai főemlősöknek - és vele az embernek. A kérdés hosszú ideje heves vitákat váltott ki a szakemberek között. Néhányan ugyanis meg vannak győződve arról, hogy az adapifélék az elődeink, de sokan ezt nem látják bizonyítottnak.



panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 05. 00:10 | Sorszám: 135
Ja, de nem mindenki! Mint a viccben :

Lehet, fiam, hogy te a majomtól származol, de én nem!!
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 23:59 | Sorszám: 134
Legyen hát revolúció!

panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 23:55 | Sorszám: 133
(Na és azt ki állítja, hogy a főemlősektől származunk??
A Tiktaaliknak is vót, nem?? )
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 21:59 | Sorszám: 132
Bizony lett a tyúkból strucc...is.

tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 21:54 | Sorszám: 131
Én általában minden elméletben kételkedem.
A darwiniban is, és a vallásiban is.
Ezzel a majom-ember kérdéssel úgy vagyok, hogy vajon miért éppen ez az egy "átalakulás" történt meg a történelem során? Miért nem lett a tyúkból mondjuk strucc, vagy a tigrisből esetleg zebra és így tovább? Miért éppen a majomból lett az ember?
Nem tudom elhinni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 20:39 | Sorszám: 130
Nékem most is van.
q.e.d., mégis a majomtól származunk.

(Csak szólok, hogy a főemlős-majmoknak sincs AMOLYAN farkuk...)
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 17:15 | Sorszám: 129
Nem értessz te ehhez.... Ha a majomtól származnánk akkor lennének 4500 éves leletek, amikor még vót farkunk ..
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 08:21 | Sorszám: 128
Aaaaaaaz mán kurrrrrrvajó!!!
Ilyenek:

- Nincsenek fosszilis bizonyítékok arra nézve, hogy az ember a majomtól származik!

Hát én is elgondolkodom, a cikk szerzője inkább egy amőba közvetlen leszármazottja.
Persze azért nem írja oda a nevét...azt azért mégse. Bezzeg ők megégették Brúnót.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 01:41 | Sorszám: 127
Ajjaj, én úgy tudom, az emberrel sincs megelégedve!... :-)))
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 01:39 | Sorszám: 126
http://orokelet.com/nincs-evolucio/
Nincs evolúció

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 12:26 | Sorszám: 125

Jó duma!!!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 07. 19:21 | Sorszám: 124
Nem nagyon hisznek Darwinnak az amerikaiak

A Gallup egyik legfrissebb jelentése szerint tíz amerikaiból négy hiszi azt, hogy Isten teremtette a világot és
az embert is alig tízezer évvel ezelőtt. Az amerikaiak fele hiszi csak, hogy az ember több millió éves fejlődés
eredményeként alakult ki, de legalább ennyien azt is gondolják, hogy a folyamatot Isten felügyelte.
... http://index.hu/tudomany/tortenelem/2014/06/06/nagyon_keves_amerikai_fogadja_ ...
... www.facebook.com/tony.takacs?fref=nf
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 26. 17:45 | Sorszám: 123
"..Azt hiszem Isten azért TEREMTETTE az embert, mert nem volt megelégedve a majommal"
(Mark Twain)
Mit tetszik ehhez szólani, kedves "mdp"?
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 16. 00:36 | Sorszám: 122
http://www.livescience.com/42527-tiktaalik-roseae-a-new-discovery.html
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 01. 16:52 | Sorszám: 121
TE MEG HÜLYE!
STIMMT.
keresztkem
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 01. 02:11 | Sorszám: 120
Sz'al, perverz vagy. Stimmt.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 01. 02:09 | Sorszám: 119


Hihetetlen a természet
Simán átveri a hernyó a farkaspókot
Forrás: MTI
2013. december 31., kedd 18:45

Német kutatók szerint a nikotinos lehelet védi a dohánylepke hernyóit a ragadozó pókoktól; kedvenc gazdanövényükből, a dohányból vonják ki a jellegzetes szagú idegmérget, amely nélkül sokkal gyakrabban falják fel őket ellenségeik.

A dohánylevelek nikotintartalmának egy része a rovar vérébe kerül, és bőrének kis nyílásain át mintegy kilélegzi – állapították meg a jénai Max Planck Kémiai Ökológiai Intézet kutatói az amerikai tudományos akadémia lapjában (PNAS) ismertetett tanulmányukban. A kilélegzett nikotinbűz valószínűleg elijeszti a pókokat. A nikotinmentes dohányleveleken élő hernyókat felfalták a farkaspókok – írták a tudósok.

http://mno.hu/termeszet/siman-atveri-a-hernyo-a-farkaspokot-1203011
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 08. 06:58 | Sorszám: 118
NEM 'ATTÓL(!) "NAGY" egy kutatási eredmény, hogy TELEORDITJA VELE bárki a Világot.Hanem az EREDMÉNYÉTŐL: A VALÓDI EREDMÉNYÉTŐL.Ugyanis MA(!!!) a valódi EREDMÉNY: a sejttranszfer területén mutatkozü előrelépés, és nem az ilyen vagy olyan őssejtekkel való vacakolás!
EZT(!) vették ésszre az idei orvosi Nobel díj adományozói.Sheffer Dr. meg--ha valóban LÉNYEGI--az amit lát, majd' érvényesül a hipotéziseivel--MINDENNEK DACÁRA!Ha nem, "az" akkor legbiztosabb jele lesz annak, hogy TÉVÚTON JÁR...jelenleg.
A sejttranszfer problematika legújabbban Nobel-díjassá lett kutatói viszont rájöttek: a daganatképződés informatikai "hiba-probléma".Mert ha megvágom az újjamat egy késsel, úgy a vérzés elállitása után a jó információ,a "varképződés" és hámsejtalkotás révén egy idő után fölszámolja a vágás tévén keletkezett HÁMSEJT INKONTINUITÁST! "DUNCS" keletkezik a vágás helyén, de nem "végtelen nagy" "duncs", mely ráadásul később leszárad.
Jól "megy" az információ a vegetatív idegrendszer felé:"ennyi és ennyi gyógyitó sejt köll a megvágott ujj sebének fölszámolásához, és nem több és nem kevesebb! Pont annyi, amennyitől a seb begyógyul.Ugyanez a heyzet az égési sebeknél is! Nem így a "beteggé" romlott sejttranszferű embereknél--szegényeknél--akiknél hatalmas gumók, daganatok, sejtburjánzások keletkeznek: "NEM TUDJA A SZERVEZET"--de inkább "rosszul tudja"--mennyit kell a megfelelő helyre szállitani, hát elégtelenűl szállitja oda a gyógyitó, kontinuitás fölszámoló sejteket: ergo daganat, duncs, sejtburjánzás jön létre, melynek oka az információs hiba vagy zavar. ERRE "jöttek" rá az új Nobel díjas orvosok!
keresztkem
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...